Поштова марка "Русскій воєнний корабль, іді … " ввійшла в обіг. Спецпогашення марки та конверта відбулось одночасно у всіх регіонах України, окрім Криму та міст Севастополь, Херсон, Чернігів. Про це Суспільному розповіла директорка Тернопільської дирекції "Укрпошти" Любов Гринчишин.
За її словами, марка виготовлена найбільшим тиражем, що видавали в Україні, – понад мільйон примірників. Також випустили 20 тисяч конвертів для цієї марки.

У Тернополі спецпогашення відбулося в обласній військовій адміністрації. Марку погасили директорка Тернопільської дирекції "Укрпошти" Любов Гринчишин і голова обласної військової адміністрації Володимир Труш.
"Ми з часом забудемо цю фразу, забудемо цих прикордонників, пам'ять має властивість стиратися, але ця марка дасть можливість філателістам, які будуть зберігати ці марки в себе, пам'ятати про це і застерігати інші держави, що війна – це погано", – сказав Труш.

Це – перша марка, випущена в умовах воєнного стану в Україні, розповіла Любов Гринчишин. Її надрукували в двох номіналах: F – для обігу в Україні та W – для відправки листів за кордон. Відправити листи з цією маркою не можна тільки в Росію та Білорусь, оскільки Укрпошта припинила співпрацю з цими країнами, каже Любов Гринчишин. За її словами, автор ескізу – Борис Грох. Чоловік родом з Криму, зараз проживає у Львові.

"Ми представили марку, малюнок якої обрав народ. Це надзвичайно важливо, тому що таке відбувається вперше. Було дуже багато пропозицій, багато ескізів – понад 700 від українських та іноземних художників. Величезна кількість респондентів обрала цей малюнок через голосування у фейсбуці та інстаграмі", – повідомила Гринчишин.

На спецпогашення прийшов член обласної асоціації філателістів Ігор Войцехівський. Чоловік розповів, яке значення для колекціонерів має ця марка.

"Це справді перша військова марка, виготовлена за короткий час: місяць і кілька днів з початку задуму ідеї до її втілення. Це рекордні терміни виконання такої марки. І філателія як одна з історичних дисциплін, бо це є наука, в такий спосіб зробила відтиск в історії нашої країни. Це наша спільна історія. Переоцінити неможливо. Це надзвичайно круто, важливо і дуже добре. Будуть ще випуски, присвячені Збройним силам, Національній гвардії, теробороні, військовим адміністраціям. Це буде в майбутньому. А цей "Воєнний корабель…" є першим в серії отакого висвітлення нашої військової історії, зболеної історії нашої держави", – сказав філателіст.

Нагадаємо, відома фраза про "Русскій воєнний корабль…" – відповідь українських солдатів з острова Зміїний, яку під час російського вторгнення в Україну 24 лютого отримав окупаційний корабель на пропозицію здатися. Сказав її прикордонник Роман Грибов.
Читати також
- "Контрасти": майже 50 картин представили художники з Тернопільщини