Через збройну агресію Росії проти України близько половини із 3,2 мільйона українських дітей можуть зіткнутися із нестачею їжі та води.
Про це заявив директор з надзвичайних програм ЮНІСЕФ Мануель Фонтейн під час дебатів у Радбезі ООН щодо становища жінок та дітей в Україні.
"Я щойно повернувся з відрядження в Україну. І за свій 31 рік гуманітарної роботи я не бачив такого об'єму руйнувань за такий короткий проміжок часу", — зазначив посадовець
За його словами, особливо жахливим є російська атака на вокзал Краматорська.
"Вокзал, де зібралися тисячі сімей, які покидали Донеччину, став місцем насилля та руйнувань…І це лише один з прикладів порушення гуманітарного права, які ми бачили", — зауважив Фонтейн.
Читайте також: Біженки з України піддаються підвищеній загрозі насильства — посол США в ООН
Він нагадав, що всередині України діти, сім'ї та громада зазнають атак, а чимало людей позбавлені доступу до їжі та води.
"Із 3,2 мільйона дітей, які, за оцінками, залишаються вдома, майже половина може опинитися перед загрозою нестачі їжі. Атаки на системи водопостачання та енергозабезпечення залишили 1,4 мільйона людей без доступу до води. Ще 4,6 мільйона мають обмежений доступ. Ще гірша ситуація в Маріуполі та Херсоні, де діти та сім'ї тижнями не мають доступу до проточної води та санітарно-гігієнічних послуг, медицини та регулярних поставок продовольства", — наголосив посадовець.
Відтак мирні мешканці змушені ховатися в очікуванні, поки бомбардування та насилля закінчиться, зазначив Мануель Фонтейн.
Він нагадав, що 10 квітня Уповноважений з прав людини підтвердив інформацію про 142 загиблих та 229 поранених дітей.
"Ми знаємо, що ці цифри, ймовірно, набагато вищі, і багато з них були викликані перехресним вогнем або використанням вибухової зброї в населених пунктах", — додав посадовець.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 47. Текстовий онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!