В Україні відмовляться від фіндопомоги Міжнародної федерації стрільби через росіянина, що її очолює

В Україні відмовляться від фіндопомоги Міжнародної федерації стрільби через росіянина, що її очолює

В Україні відмовляться від фіндопомоги Міжнародної федерації стрільби через росіянина, що її очолює
РБК

Організація була готова пожертвувати кошти, але в Україні зайняли принципову позицію.

Україна відмовиться від фінансової допомоги від Міжнародної федерації стрільби через росіянина Владіміра Лісіна, який є її очільником. Про це повідомляє Inside the Games.

24 лютого Росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну. Бойові дії тривають вже 47-у добу.

У Міжнародній федерації стрільби в березні пообіцяли забезпечити Українську федерацію фінансовою допомогою для участі на міжнародних змаганнях. Зокрема, на чемпіонаті світу зі стрільби, який відбудеться у жовтні в Каїрі.

Проте в Українській федерації мають намір відмовитися від допомоги. Причина такого рішення - президент організації Владімір Лісін, якого в Україні звинувачують у сприянні війни.

Inside the Games навів звернення президента української федерації Олега Волкова. У ньому він закликав позбавити посад в організації усіх представників Росії та Білорусі через вторгнення в Україну.

Лісін, який очолює Міжнародну федерацію, є мажоритарним акціонером металургійної компанії в Новоліпєцку, яка, за твердженнями Волкова, бере участь у виробництві зброї, направленої проти України.

"Ми хотіли б чітко викласти нашу позицію, називаючи речі своїми іменами. Складна ситуація у світі - це війна: Росія напала на Україну, знищивши тисячі міст та сел, вбиваючи дітей та жінок, а також мирних жителів. Велику кількість бойового озброєння [Росія] постачає через Білорусь, в Україну з території Білорусі летять ракети усіх можливих калібрів та дальності. Офіційні інформаційні агентства Росії публікують статті журналістів, близьких до російського керівництва із закликами знищити Україну як державу та українців як націю".

"Понад місяць тому ми висунули вимогу перед Міжнародною федерацією стрільби скликати позачергове засідання асамблеї та звільнити представників Росії та Білорусі з керівних посад у федерації. Наша вимога була проігнорована і ми не отримали відповіді".

"Хотіли б відзначити, що хоча у нас немає особистих претензій до пана Лісіна, ми вважаємо неможливим, щоб він, особистий друг президента Росії Путіна, директор крупного металургійного заводу, що виробляє сталь для танків і гармат, був очільником Міжнародної федерації у такий відповідальний для світу момент, коли Росія шантажує ядерною зброєю і веде світ на межу третьої світової війни".

Волков також наголосив: якщо Лісіна не позбавлять посади очільника Міжнародної федерації, жодної допомоги від організації Україна не прийматиме.

"Українська федерація стрільби з вдячністю отримає таку фінансову допомогу виключно від самої Міжнародної федерації. Якщо фінансування виділить особисто Лісін, Україна відмовиться від цього".

Крім України, заклик звільнити Лісіна з посади висловлювали федерації стрільби Канади, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Італії, Німеччини, Великої Британії, Норвегії, Словенії, Швеції та США.

На Лісіна не були накладені персональні санкції. На сьогоднішній день він є найбагатшою людиною в Росії, хоча його статки у порівнянні з попереднім роком, зменшилися до 18.4 мільярдів доларів (у квітні 2021-го було 26.2 млрд).

Як міжнародний спорт реагує на повномасштабне вторгнення РФ

На початок