Перейти до основного змісту
"Це джерело безкарності для РФ". Зеленський закликав запровадити ембарго на російську нафту

"Це джерело безкарності для РФ". Зеленський закликав запровадити ембарго на російську нафту

"Це джерело безкарності для РФ". Зеленський закликав запровадити ембарго на російську нафту
. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський закликав світ запровадити болісніші обмеження проти нафтового бізнесу Росії, а саме накласти ембарго на постачання російської нафти.

Про це він сказав у відеозверненні за підсумками 45-го дня війни.

Він переконаний, що демократичний світ може відмовитися від російської нафти і зробити її "токсичною" для усіх інших держав.

"Саме нафта – одне з двох джерел російської самовпевненості, їхнього відчуття безкарності. Україна не має часу чекати. Свобода не має часу чекати. Коли тиранія розпочала агресію проти всього, на чому тримався мир у Європі, потрібно діяти негайно. Потрібно діяти принципово. І нафтове ембарго має бути першим кроком", – заявив Зеленський.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • 9 квітня Німеччина та Франція заявили про готовність припинити імпорт російської нафти набагато раніше, ніж планувалося.
  • 5 квітня Євросоюз анонсував 5 пакет санкцій проти РФ. Глава МЗС України Дмитро зазначив, що Україну "почули", адже попередні запропоновані обмеження були "беззубими". Ідеться про закриття європейських портів для російських товарів, замороження транзакцій з російськими банками. Проте щодо повного відключення російської фінансової системи від SWIFT, то, за словами міністра, ЄС вирішив йти поступовим шляхом. Також у відповідь на вимогу української сторони заборонити закупівлю в Росії газу, нафти та вугілля, Євросоюз поки обмежився забороною вугілля.
  • Польща наполягає на запровадженні більш далекосяжних санкцій проти РФ, зокрема заборонити імпорт російської нафти та газу.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 45. Текстовий онлайн

Що для РФ санкції США і чи може Європа зараз відмовитись від російського газу — відповідає Милованов

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок