Що для РФ санкції США і чи може Європа зараз відмовитись від російського газу — відповідає Милованов

Що для РФ санкції США і чи може Європа зараз відмовитись від російського газу — відповідає Милованов

Що для РФ санкції США і чи може Європа зараз відмовитись від російського газу — відповідає Милованов
НВ

Що для Росії означають нові санкції США, чи можлива відмова Європи від російського газу вже зараз, чи буде в Росії дефолт через санкції, запроваджені через війну РФ в Україні — в ефірі національного марафону розповів радник глави Офісу президента України Тимофій Милованов. Суспільне наводить основні тези.

Чи можливий дефолт для Росії

Дефолт можливий у травні, можливо пізніше. Багато залежить від того, як буде розвиватися ситуація з ембарго на газ і на нафту. Бо попри все Росія продовжує торгувати нафтою і газом і щоденно отримувати сотні мільйонів доларів.

Чи реальне ембарго на російське паливо

Відмовитися від російського газу за один день технічно неможливо. Бо потрібно переорієнтувати підприємства, побудувати технічні спроможності, з іншого місця отримувати газ. Навіть змінити напрямок тиску в газогоні... там багато технічних речей.

Це можливо зробити поступово. Політично потрібно, щоб європейські країни дали зобов‘язання, коли вони збираються відмовитися від російського газу.

Що це означає для української ГТСГазотранспортної системи

Якщо буде поставлятися не через нас, тоді будуть поставляти газ через інший газогін і гроші отримає хтось інший. Коли Європа перестане купувати, тоді ми автоматично перестанемо поставляти. Для нас це створить певні складнощі, і тиск у газогоні потрібно буде підтримувати, але це можливо.

Чи болючі для РФ нові санкції США

Щодо "Альфабанку" і "Сбербанку" — боляче. Санкції мають подвійну мету. Перше — вони символічні. Це сигнал, що всі хто підтримує режим або активно не бореться — у них будуть проблеми. На практиці ж це серйозні фінансові інституції, які впливають на економіку.

Санкції проти них (цих банків) закривають багато непрямих механізмів обходу вже існуючих санкцій.

Війна. Усі останні новини
На початок