Велика Британія 6 квітня оголосила про нові санкції проти Росії у відповідь на звинувачення у військових злочинах, скоєних російськими військами в Україні. Лондон зокрема заборонить імпорт російського вугілля до кінця 2022 року. Також Британія заморозить активи найбільшого російського банку "Сбербанк".
Рішення про заморожування активів банку було ухвалене у координації зі США, які оголосили про повне блокування банку. Під санкції також потрапили вісім олігархів, які працюють у таких галузях, як добрива, нафта, газ, вантажівки та алмази.
Британія також заборонить зовнішні інвестиції до Росії, які становили понад 11 мільярдів фунтів стерлінгів у 2020 році, а також експорт ключового обладнання та каталізаторів для нафтопереробки.
"Наша остання хвиля заходів покладе кінець імпорту Великої Британії російської енергії та введе санкції до ще більшої кількості осіб і компаній, знищивши військову машину Путіна", – заявила міністерка закордонних справ королівства Ліз Трасс.
Хто потрапив під британські санкції
В'ячеслав (Моше) Кантор, найбільший акціонер компанії з виробництва добрив «Акрон», що має життєво важливе стратегічне значення для російського уряду
Андрій Гур'єв — наближений соратник Володимира Путіна і засновник "ФосАгро" — важливої стратегічної компанії, що виробляє добрива.
Сергій Когогін, директор компанії «Камаз» — виробника вантажівок і автобусів, у тому числі для російських військових.
Сергій Сергійович Іванов, президент найбільшого у світі виробника алмазів АЛРОСА, санкції якого також надала Великобританія.
Леонід Міхельсон, засновник і генеральний директор провідного російського виробника природного газу «Новатек», із статком £18 млрд.
Андрій Акімов, генеральний директор третього за величиною російського банку Газпромбанку.
Олександр Дюков, генеральний директор третього за величиною та мажоритарної державної нафтовидобувної компанії в Росії «Газпромнефть».
Борис Борисович Ротенберг, син співвласника найбільшого російського виробника газопроводу SGM. Сім'я Ротенбергів відома своїми близькими зв'язками з Путіним, і деякі з них вже потрапили під санкції.
Що відомо
- 5 квітня Євросоюз анонсував 5 пакет санкцій проти РФ. Глава МЗС України Дмитро зазначив, що Україну "почули", адже попередні запропоновані обмеження були "беззубими". Ідеться про закриття європейських портів для російських товарів, замороження транзакцій з російськими банками. Проте щодо повного відключення російської фінансової системи від SWIFT, то, за словами міністра, ЄС вирішив йти поступовим шляхом. Також у відповідь на вимогу української сторони заборонити закупівлю в Росії газу, нафти та вугілля, Євросоюз поки обмежився забороною вугілля.
- 6 квітня США запровадили санкції проти "Сбербанку", "Альфа-Банку", дітей президента РФ Путіна і міністра закордонних справ РФ Лаврова. Речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що США заборонять Росії користуватися замороженими валютними рахунками, розміщеними в американських банках, для погашення суверенного боргу.
- Польща наполягає на запровадженні більш далекосяжних санкцій проти РФ, зокрема заборонити імпорт російської нафти та газу.
Читайте також: Що для РФ санкції США і чи може Європа зараз відмовитись від російського газу — відповідає Милованов