Маріуполь для Росії — медалька, яку вони хочуть повісити на груди — Зеленський

Маріуполь для Росії — медалька, яку вони хочуть повісити на груди — Зеленський

Маріуполь для Росії — медалька, яку вони хочуть повісити на груди — Зеленський
Офіс президента

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю яке транслювали під час єдиного національного телемарафону.

Він підтвердив, що РФ зараз накопичує війська для наступу на Донбасі: "Щодо Донбасу, йде скупчення військ. Однозначно. Там немає ніякої іншої мети. І там ніякої великої стратегії у Російської Федерації немає. Вони не зайняли цю частину, вони займають Донбас, і Південь України, і коридор до Криму, і Херсонську область і Запорізьку – нам в принципі зрозуміло те що вони роблять. Для того, щоб у них вдалося – вони будуть битися за Донбас. Маріуполь — це для нас місто, життя. А них це медалька, яку вони хочуть повісити собі на груди".

Президент також зазначив, що перемога України для нього полягає в тому, аби не втратити державний суверенітет.

"Я дуже хочу, щоб ми не втратили сотні тисяч людей. Третє — ніякі не можуть бути розмови про те що ми дамо можливість Крим назвати чиєюсь територією. Це тільки наша, українська територія. Я згоден з тим, що там може бути питання відтермінування цього, ще раз я підкреслю. Може бути таке компромісне рішення, якщо воно буде коштувати цього. і Донбас для мене і для нас всіх це Україна. Про території, які вони тимчасово окупували зараз, ми про них просто не говоримо. Навіть не обговорюється будь-який статус тих територій, які наші, або які були повністю під нашим контролем до 24 числа. Про це ми не говоримо", — зазначив Зеленський.

Він додав, що треба знайти вихід щодо статусу ОРДЛО.

"Ми повинні знайти вихід із цієї ситуації. Для нас ці території як українські і збереження їх статусу як українські дуже важливо. Я вважаю, що це одна із принципових та важливих для нас речей. Але ще раз повторюсь, я вважаю, що це буде найскладніша історія", — наголосив президент.

Що відомо

  • Зеленський заявив, що Україна працюватиме над тим, щоб встановити всіх російських військових, причетних до воєнних злочинів в Україні.
  • Зеленський припустив, що, можливо, зустрічі між ним та президентом РФ Володимиром Путіним не буде. Водночас президент наголосив, що навіть після трагічних подій у Бучі необхідно продовжувати переговори з РФ на рівні делегацій.
  • 2 квітня голова української делегації на переговорах з РФ, лідер парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив про фіналізацію підготовки Договору щодо гарантій безпеки для України. Він також розповів, що Росія, попередньо, погодила усі пункти проєкту Договору, окрім позицій України по Криму. За його словами, драфти документів "вже достатньо напрацьовані" для того, щоб проводити консультацію між Зеленським і Путіним.
  • Станом на 4 квітня у блокадному Маріуполі залишається 130 тисяч людей повідомив мер міста.

Читайте також

"Книга палачів". Зеленський закликав долучатись до розслідування злочинів росіян в Україні

Війна Росії в Україні. День 41. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок