На Херсонщині російські військові знищили бібліотеку з понад 16 тисяч книг

На Херсонщині російські військові знищили бібліотеку з понад 16 тисяч книг

На Херсонщині російські військові знищили бібліотеку з понад 16 тисяч книг
Unsplash

У селі Олександрівка Херсонської області російські військові знищили бібліотеку, де зберігалось понад 16 тисяч книг.

Про це повідомила директорка Станіславської публічної бібліотеки Олена Маляренко у Facebook.

"Для нашої бібліотечної мережі та громади важкий день - війна знищила один із кращих закладів, найбільш упорядковану та відремонтовану бібліотеку в селі Олександрівка. Скільки заходів та гуртків тут було, скільки спогадів. Понад 16 тисяч книг, енциклопедій, нових видань, комп'ютерна техніка - все, що так важко прибувало до села зникло в руїнах", - говорить Олена.

За її словами, російські військові також пошкодили Станіславську бібліотеку:

"Жителі повідомляють про пошкоджені двері, вікна та майно. Все, що ми робили разом із доброчинцями, з дітьми нині залежить від випадку та примхи чужинців".

Що відомо:

  • 1 квітня військові РФ вдруге не дали евакуювати дітей з матерями із Олександрівки. Переговори щодо проїзду в село по дітей результату не дали, сказав голова громади Іван Самойленко. Прийняли рішення вивезти дітей зі Станіславу, які укривалися у сховищах.
  • 2 квітня втретє російські військові не дали дозволу проїхати до Олександрівки. Вдалось евакуювати жителів Станіслава до Херсона. У селах Станіславської громади є загиблі та тяжко поранені.
  • Переселенцям, яких зі Станіславської громади привезли до Херсона, допомагають волонтери. Вони привезли евакуйованим речі, побутову хімію, дітям - іграшки. Наразі потрібні харчові продукти.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок