Російські військові маскують вибухівку у дитячі іграшки та використовують заборонені боєприпаси. На що слід звертати увагу, аби не натрапити на вибухівку, та як діяти, коли її знайшли, читайте в матеріалі.
4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов'язаної з розмінуванням
Снаряди часів Другої світової щорічно знаходять та знищують у Кіровоградській області, коли починаються польові роботи. Їх зразки зберігають у музеї обласного управління служби з надзвичайних ситуацій. З початку російського вторгнення до снарядів додались крилаті ракети.
Для залякування мирних жителів, російські військові використовують замасковану вибухівку, сказала речниця служби з надзвичайних ситуацій Оксана Мачак. "На перший погляд звичайна дитяча іграшка несе в собі смертельну загрозу. Позаду неї – прихована граната. Якщо дитина візьме таку іграшку, то вона спрацює".
Також вибухівку маскують у телефонах та пакетах. "Їх залишають на автостоянці, зупинці, навіть на дитячому майданчику. Говоріть зі своїми дітьми про ці предмети, просіть нічого не брати підозрілого на вулиці".

Не можна торкатися та відкривати підозрілі предмети. Треба одразу зателефонувати до "101" чи "102", сказала Оксана Мачак. "Але телефонувати біля цього предмету не можна. Мобільний зв’язок може спровокувати вибух. Треба відійти на безпечну відстань, це мінімум 100 метрів, і зателефонувати до екстрених служб. Потім чекати, доки приїде поліція і рятувальники".
Знешкоджені зразки систем залпового вогню зберігають кропивницькі сапери. "Є три системи залпового вогню, які використовують російські солдати. Це "Град" – 120 мм калібр, "Ураган" – 220 мм і найбільш руйнівний – "Смерч", калібром 330 мм", – розповів заступник начальника аварійно-рятувального загону спецпризначення Максим Ланцов. Ними росіяни обстрілюють українські міста.

Нерозірвані боєприпаси несуть смертельну загрозу, сказав Максим Ланцов. "І часів Другої світової, і сучасні нерозірвані боєприпаси – небезпечні. Якщо людина буде їх переносити чи кине в багаття, вони можуть здетонувати. Радіус розльоту боєприпасів від гранат до авіабомб від кількох метрів до декількох кілометрів. Осколки, які розлітаються, особливо небезпечні".

Російські війська використовують в Україні заборонені боєприпаси. "В Сумській області були випадки використання терористами мін ПФМ-1. Так званий "Лепесток". Вони заборонені "Женевською конвенцією". Ця міна скидається з літака. Якщо людина на неї стає, відбувається вибух і відриває частину ноги. Використовуються ручні гранати. Є інформація з Київської області, що встановлюються гранати на "розтяжки". Радіус розльоту гранати Ф-1, так звана "лимонка", до 200 метрів. "Вистрибуючі міни" ОЗМ-72 встановлюється в землю, на розтяжку. Вона вистрибує з землі на відстань 80 сантиметрів. Радіус ураження до 25 метрів".


Жителів просить після бойових дій не підбирати покинуту зброю. "Наприклад ручний протитанковий гранатомет. Їх кидають загарбники, як відступають. Він може уразити танк, якщо людина його торкнеться, від неї не залишиться нічого", – розповів Максим Ланцов та нагадав: ігнорувати сигнали повітряної тривоги не потрібно.
Читайте також
- Вчителька та сестра заступника голови адміністрації Путіна записали відеозвернення
- У Новоукраїнці місцеві прибрали біля Млина Варшавського
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб