Окупанти обстріляли Балаклійську районну лікарню, потрібна евакуація — голова Харківської ОВА

Окупанти обстріляли Балаклійську районну лікарню, потрібна евакуація — голова Харківської ОВА

Доповнено
Окупанти обстріляли Балаклійську районну лікарню, потрібна евакуація — голова Харківської ОВА
Балаклія в окупації, березень 2022 року. Фото жителя міста

Будівля районної лікарні у тимчасово окупованій Балаклії частково пошкоджена обстрілом російських військ.

Про це 2 квітня у Telegram-каналі повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

"Пацієнти та персонал потребують негайної евакуації, це близько 70 пацієнтів та медичний персонал. Робимо все, щоб це зробити і врятувати людей", — повідомив Синєгубов.

За його словами, обстріл лікарні є черговим воєнним злочином проти мирних жителів і провокацією окупантів з метою дискредитації Збройних сил України.

За інформацією джерела Суспільного у медичній сфері Балаклії, загиблих внаслідок обстрілу лікарні немає. "Усі живі, сподіваємося на евакуацію", — сказав співрозмовник.

Доповнено 23:09.

Обласна прокуратура розпочала розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни. Слідство підтвердило, ніхто не травмувався. Обстрілом пошкодило будівлю.

Що відомо

  • 26 лютого Іван Столбовий повідомив, що до Балаклії наближаються російські військові. 28 лютого стало відомо, що місто зазнало авіаударів, в місті майже не залишилося продуктів, а ліки в аптеках закінчилися, вночі у Балаклеї не було тепла.
  • Російські війська зайшли до Балаклії на початку березня. Попри це протягом кількох тижнів міський голова роздавав гуманітарну допомогу від підприємств та волонтерів, регулярно повідомляв про свою діяльність у соцмережах. Пізніше стало відомо, що мера Балаклії, його заступника та начальника відділу затримали окупанти.
  • Після затримання Столбовий, за повідомленням Харківської обласної військової адміністрації, пішов на співпрацю з окупантами.
На початок