Історики вважають, що Путін повторює помилки, які прирекли Гітлера на поразку — CNN

Історики вважають, що Путін повторює помилки, які прирекли Гітлера на поразку — CNN

Історики вважають, що Путін повторює помилки, які прирекли Гітлера на поразку — CNN
Фото: Associated Press

Президент Росії Володимир Путін часто згадує перемогу Радянського Союзу над нацистською Німеччиною під час Другої світової війни, щоб виправдати вторгнення своєї РФ Україну, однак він часто повторює ті самі помилки, які призвели Гітлера до поразки під час війни з СРСР.

Про це повідомляє CNN.

Як зазначає видання, серед таких помилок:

  • нестача палива та проблеми з логістикою;
  • недооцінка супротивника та його союзників;
  • використання схожої риторики для виправдання війни.

"Я намагався зрозуміти це протягом місяця, тому що яким би жахливим не був Путін, ніколи не можна було б сказати, що він був нелогічним", — зазначив у коментарі виданню Пітер Т. ДеСімоун, доцент історії Росії та Східної Європи в Університеті Ютіки в Нью-Йорку.

Однак зрештою дослідник дійшов висновку, що дії Путіна не піддаються логіці.

"Все це нелогічно, і це найстрашніше. Це ненормально у порівнянні з тим, що він робив у минулому. Це не має сенсу на багатьох рівнях, і не лише стосовно Другої світової війни", — зауважив він.

Водночас, на відміну від Гітлера, Путін навіть не зміг досягнути будь-яких значущих успіхів у перші тижні війни. При цьому застосування російських танків в Україні виявилось марним — не лише через активне й ефективне застосування протитанкових засобів українською стороною, але й брак палива дня них. Окрім того, Росія навіть не забезпечила належним чином своїх військових зв'язком та провіантом.

"Факти свідчать про те, що Путін думав, що зможе здобути швидку перемогу, розгорнувши сили спеціального призначення та повітряно-десантні підрозділи. Тому, коли вони були змушені піти на більш традиційну війну, в якій брала участь практично більша частина російської армії вздовж кордону з Україною, вони не були готові до деяких питань логістики", — зазначає Ян Она Джонсон, професор військової історії в Університеті Нотр-Дам.

Погане логістичне планування також зіграло вирішальну роль у поразці нацистської Німеччини на Східному фронті, де Гітлер очікував швидкої перемоги, зауважує CNN.

Німецькій армії не вдалося налагодити достатні шляхи постачання для величезних відстаней та важкопрохідної території Радянського Союзу. Наслідки такого поганого логістичного планування виявились фатальними, коли настала зима. При цьому німецькі війська не були забезпечені зимовим одягом.

Ще однією помилкою Путіна історики називають вбивство без розбору російськими військами мирного населення, щоб залякати народ України.

"Якщо є якась головна емоція, яка зараз захоплює Україну, то це — ненависть. Це глибока, кипляча гіркота для президента Володимира Путіна, його збройних сил та його уряду", — зазначає дослідниця Марія Варенікова зі Львова.

Такі дії Путіна відвертають від нього навіть мешканців східних регіонів України, де лояльність до Росії була дещо вищою, зауважує видання, проводячи аналогію з тим, як жорстокість німецьких військ вразила навіть ту частину населення СРСР, яка ненавиділа Сталіна та радянський режим.

При цьому журналісти та історики зауважують, що Путін часто використовує у своїх промовах риторику, яка нагадує гітлерівську.

Читайте також

Що таке зарин і як розпізнати хімічну атаку

"Це не просто війна. Усе набагато гірше" — Зеленський дав інтерв'ю російським журналістам

Вторгнення Росії в Україну, день 37. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок