46-річна Світлана Горошко — вимушена переселенка з Харкова. Разом з дітьми до Ужгорода жінка приїхала у березні. Тут вона займається волонтерською роботою — в'яже сітки та нарізає тканину для цього. Жінка розповіла Суспільному свою історію.
Світлана каже: за освітою вона медична сестра, до війни працювала у школі-інтернаті для дітей хворих на сколіоз.
"Ми сіли на потяг 1 березня. Ми евакуювалися тоді, коли перші бомби почали падати на наше гарне місто, коли розбомбили нашу гарну площу. У мене вже здали нерви і я взяла дітей, чоловік залишився вдома. Ми їхали з Харкова 33 години в потязі. Умови були — це вже інше життя. Потяг — це життя в житті, якась частина", — каже жінка.
"Місто Ужгород — це, ніби моя мама, що зустріла мене з далекої і дуже важкої мандрівки. Вона мене обняла і ми почали почуватися трішки легше. Ми приїхали в будинок, там нам надали всі умови. Нас чекали теплі речі, нас чекав гарячий чай. Ми сіли разом, взялися за руки, наша група з 7 людей, і сказали, що на нас зараз не впаде бомба, наш будинок зараз не зруйнують, ми будемо тут, ми тут є, ми вже тут є.
Зараз тут ми займаємося справами, які нам допомагають. По-перше, нам подобається робота руками, нас це заспокоює. По-друге, це нас згуртовує. По-третє, ми знайомимося з різними людьми, ділимося енергією, а коли обіймаємося, то енергія більшає, тоді ми віримо, що перемога буде скоро-скоро", — розповіла харків’янка.
Світлана Горошко каже: "Ми віримо, що зовсім скоро ми поїдемо додому. Я голими руками, ось цими руками, я буду розбирати каміння, я буду знову своє гарне місто Харків за фотографіями робити ще гарнішим. Я обіцяю, що я приїду і буду це робити. Буде перемога, дуже скоро. Я в це вірю. Скоро, скоро, скоро!"
Що відомо:
- В Україні 24 лютого запровадили воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії.
- Вторгнення Росії в Україну. День 35. Текстовий онлайн.
- У громаді на Закарпатті вимушені переселенці разом з місцевими мешканцями висадили першу картоплю.
- Понад 4 тисячі вимушених переселенців уклали декларації з сімейними лікарями на Закарпатті