Через карантин більшість українських церков перейшли на формат онлайн-богослужінь. Від 27 березня Суспільне розпочинає трансляцію богослужінь і обрядових заходів різних релігійних конфесій.
Трансляцію проводитимуть телеканали та онлайн-ресурси UA: Перший, UA: Культура, UA: Крим. Подивитися богослужіння можна буде і на регіональних каналах.
Розклад трансляцій
П’ятниця, 27 березня
UA: Крим
- 10:00 - п'ятнична проповідь із Київської соборної мечеті "Ар-Рахма", організована Духовним управлінням мусульман України
- 12:00 — п’ятнична проповідь муфтія мусульман Криму
Щоп’ятниці з 27 березня на телеканалах UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ о 17:15 транслюватимуть п’ятничну молитву в Головній синагозі Києва.
Субота, 28 березня
UA: Культура
- 10:00 - богослужіння Церкви адвентистів сьомого дня (запис)
Неділя, 29 березня
UA: Перший, UA: Крим, регіональні філії
- 9:30 - недільна свята меса Римсько-Католицької Церкви в Україні (пряма трансляція)
- 10:00 - божественна літургія у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Православної Церкви України та всеукраїнська молитва (пряма трансляція)
- 11:30 - недільна літургія Української Греко-Католицької Церкви (пряма трансляція)
UA: Культура
- 12:30 - недільне богослужіння Церкви євангельських християн-баптистів (запис)
- 13:00 - недільне богослужіння Української Євангельської Церкви (запис)
- 13:30 — недільне богослужіння Української Церкви християн віри євангельської
Щоп’ятниці з 3 квітня на телеканалі UA: Крим будуть трансляції:
- 10:00 — п'ятнична проповідь із Київської соборної мечеті "Ар-Рахма", організована Духовним управлінням мусульман України
- 12:00 — намаз і проповідь, організовані Духовним управлінням мусульман України "УММА"
- 12:15 — настанова Духовного управління мусульман АР Крим
Що відомо
- Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
- Президент Володимир Зеленський анонсував проєкт "Великдень вдома" задля безпеки святкування Великодня та проведення богослужінь.
- На селекторній нараді з головами ОДА та міськими головами обласних центрів Зеленський сказав, що керівники церков розуміють: богослужіння можна проводити онлайн, у вигляді відеоконференції. Якщо якийсь обряд вимагає присутності людей, то треба обмежувати кількість прихожан. Усі очільники церков погоджуються з цим.
- Розглянули можливість розміщення патрулів біля храмів та церков. У разі великого скупчення людей вони мають проводити бесіди з парафіянами й роз’яснювати, що збиратися натовпами небезпечно не лише для них самих, а й для здоров’я тих, хто навколо.