Нью-Йоркський музей сучасного мистецтва (Museum of Modern Art або MoMa) повідомив у своєму Facebook, що на знак солідарності відкривають виставку з роботами митців, які народилися в Україні.
У колекції музею представлені картини, малюнки, скульптури, фотографії та печатки Казимира Малевича, Луїзи Невельсон, Соні Делоне, Артура Віджі (львів'янина Артура Фелліга), Джанет Собель, Давида Бурлюка, Іллі Кабакова та інших митців.
"Ця галерея репрезентує добірку робіт, створених протягом минулого століття художниками, що народилися на території сучасної України. Деякі з них провели роки становлення в Києві, інші вирушили далі – до Москви, Берліна або Парижа, приєднавшись до зухвалих авангардистів свого часу. Низка художників, багато з яких мали єврейське походження, знайшли притулок від переслідувань у Нью-Йорку. Представлені на виставці роботи, виконані у різних техніках, відбивають широкий спектр підходів: від абстракції до репрезентації, від механічного до рукотворного, від повсякденного до містичного. Ми зібрали їх разом у цей час на знак солідарності з народом України та на знак поваги до нього", – повідомляють в галереї.

Також на виставці можна побачити вірш українського поета Сергія Жадана англійською та українською мовами.
“Почнімо з найтяжчого — зі співу й гасіння вогню,
який підступає з ночі.
Почнімо із шепотіння імен,
виплітаймо разом цю лексику смерті.”
Виставку можна подивитись онлайн.
Війна — усі останні новини
- Зберегти віртуальну культурну спадщину України: волонтери створили безкоштовний спосіб архівування
- Письменник Сергій Жадан потрапив під обстріл
- "Я б не хотів мати десятки тем для ілюстрацій кожен день, як зараз": місяць війни в ілюстраціях
- Що може статися з українською музикою після війни – пояснює Юрій Береза
- Ця країна сіє смерть, а не "розумне, добре, вічне": українські кіномитці закликають до бойкоту Росії
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.