У кропивницьких крамницях перевірили ціни на продукти першої необхідності. Знайшли порушення

У кропивницьких крамницях перевірили ціни на продукти першої необхідності. Знайшли порушення

У кропивницьких крамницях перевірили ціни на продукти першої необхідності. Знайшли порушення
Суспільне Кропивницький

У кропивницьких крамницях перевірили ціни на продукти першої необхідності і знайшли порушення – націнка перевищує 10% від закупівельної вартості. Цього не має бути у військовий час, сказала начальниця відділу Держпродспоживслужби в області Юлія Івановська.

6 березня Кабмін своєю постановою на період військового стану доручив обласним військовим адміністраціям разом з поліцією, Держпродспоживслужбою та Держлікслужбою контролювати ціни на харчі, ліки та паливо. У списку продуктів першої необхідності, зокрема, хліб, яйця, цукор, вершкове масло, морква, капуста.

Ціни у магазинах Кропивницького перевіряють протягом 10 днів cказала Юлія Івановська. "Ми перевіряємо ціни на соціально значущі товари. Борошно пшеничне, макаронні вироби, крупи гречана та вівсяна, олія соняшникова, молоко, масло вершкове, сметана 15%, цукор, цибуля ріпчаста, морква, буряк, картопля, капуста білокачанна, хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця”.

“Черняхівські ковбаси”

У мікрорайоні Катранівка перевірили ціни на продукти в магазині мережі “Черняхівські ковбаси”. Знайшли товари з надбавкою більше 10% це цукор та вершкове масло, каже Юлія Івановська.

“23 лютого 2022 року масло вершкове 200 грамів 72% коштувало 42 гривні 33 копійки, наразі 69 гривень 10 копійок. Цукор кристалічний був 25,26, зараз 36,40 за 900 грамів, це навіть не на кілограм. Було рекомендовано знизити ціну”.

Продавчиня магазину “Черняхівські ковбаси” Тетяна Шевцова каже, ціну на товар вказують таку, як у накладній . “Цю інформацію я передам керівництву. Ми ніяку надбавку не робимо, все по накладних ставимо”.

“Копілка”

Далі перевірили супермаркет торговельної мережі “Копілка”.

У цьому супермаркеті знайшли завищену ціну на капусту і на моркву, каже працівниця відділу перевірок Кропивницької міськради Олена Овчарова. “Рекомендовано підприємцю змінити ціни на рівні 10% від закупівельної ціни. Місяць тому капуста коштувала 21 гривню, зараз 31,74. Морква – 15 гривень, зараз 25,78”.

Кропивничанка Оксана Ялинич говорить, у цьому супермаркеті ціна на цукерки з початку війни не змінилася. “На "кіндери” ціни не змінилися, на шоколад теж. Хліб і крупи трішки піднялася ціна”.

Адміністраторка магазину Олена Кожухар каже, виконають рекомендацію і знизять ціни.

“Товар звозиться не тільки з місцевих складів, постачальники є з інших міст, і не всі хочуть під обстрілами їхати, і є проблеми з доставкою товару. Овочі трохи підскочили у ціні, фрукти, такі як банани, мандарини, раніше коштували дешевше”.

Кропивничанка Віра Ніколаєнко говорить, найбільше за час воєнного стану подорожчав хліб і молочна продукція. “Місяць тому, зрозуміло, що було все дешевше. Не всі крупи є. У мене три тисячі пенсія, то при таких цінах я довго не протягну”.

“М’ясомаркет”

У магазин мережі “М’ясомаркет” перевірили ціни на хліб, яйця, свинину і курятину.

Працівниця відділу проведення перевірок Кропивницької міськради Наталя Гонець каже, ціни на м’ясо не змінилися, але змінилися ціни на яйця категорії С1. Порівняно із 23 лютого ціна виросла більше, ніж на 10%. Зараз вони вартують 40 гривень 30 копійок, 23 лютого коштували 27,73.

“Керівництву доповімо і змінять цю ціну. Мабуть, якісь моменти, всі ми люди, пропустили. Все змінимо”, – сказала продавчиня “М’ясомаркету” Євгенія Сокара.

“АТБ”

У магазині торговельної мережі “АТБ” перевірили ціни на хліб, м’ясо, молоко, яйця, овочі.

Керуюча супермаркетом Ірина Максимова каже: ціни у магазині не змінилися.

“Хліб залишився на одному і тому ж рівні, молочні продукти за тією ж ціною, м’ясна продукція так само”.

Юлія Івановська розповіла, після перевірки знайшли порушення у трьох магазинах.

“Якщо ціна не буде знижена, тоді Держпродспоживслужба може робити позапланові перевірки цих магазинів”.

Результати перевірок передадуть в обласну військову адміністрацію, яка ухвалить рішення про покарання торговельних мереж. Поки таких випадків не було.

Ціни у кропивницьких крамницях за добу проаналізував доктор економічних наук Володимир Зайченко.

“Ціна суттєво на продути не піднялася. Тому що, по-перше, є старі складські запаси, по-друге, ситуацію контролює ОВА та інші контролюючі органи. Щодо підвищення цін, це сезонність продукції, на овочі, фрукти, що була завжди. Необґрунтована ціна на яйця та цукор – їх привозять з тієї місцевості, де немає бойових дій.”

Ціни у магазина Кропивницького перевірятимуть щотижня з понеділка по п’ятницю.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок