У Великосеверинівській громаді Кіровоградської області на час воєнного стану переформатували роботу вчителі та працівники культури. У ліцеї готують для переселенців, а у будинку культури збирають продукти для військових.
У харчоблоці однієї з сільських шкіл громади готують для переселенців перші і другі страви, печуть хліб і пиріжки.

Продукти зберігають у спортзалі. Консервація, картопля, свіжа риба і яблука – усе це принесли місцеві жителі.

У їдальні здвинули столи, на підлозі облаштували спальні місця. Так само зробили в актовій залі. Тут люди ночують, каже директор школи Леонід Голота.
“ Тим, хто не знають куди їхати далі, надаємо адреси місцевих жителів, які готові прийняти переселенців. У нас є вже є такі сім’ї. Для дітей ми організовуємо дистанційне навчання”.

Каже, за місяць роботи у ліцеї переночували три сотні переселенців.
Житель Великосеверинівської громади Володимир Комісарук від початку вторгнення Росії в Україну тричі на день возить бійцям на блок-пости бідон з чаєм. Також возить обіди і вечері.
“Допомагаємо, зараз всі люди згуртувались. Хочемо щоб скоріше була перемога, хочемо допомогти чим можемо, щоб наші солдати не були у цьому обмежені”.
Говорить, скільки витратили грошей – не рахували. “Сьогодні поїхали, купили мішок гречки, кави, маргарину. У нас один об’єкт запросив потужний зарядний пристрій, болгарку, зварювальний апарат, дрель, ми пошукали, ні в кого не було, ми скинулись”.

Директорка будинку культури Тетяна Зайцева розповіла, три села беруть участь у зборі продуктів. Це Оситняжка, Лозуватка та Підгайці. Жителі сіл привезли мариновані і квашені огірки, помідори, томатний сік, чай, каву, печиво, консерви, борошно, крупи. Усе це зберігають у будинку культури. Продукти, каже директорка, місцеві жительки беруть додому і готують страви для військових.
Годують захисників на блок-постах, тероборонівців та військових. Всього від тисячі до півтори тисячі людей. “Ми намагаємось їх нагодувати в обід і ввечері, а вранці вони п’ють чай-каву. Спочатку ми допомагали з матрацами, ковдрами, подушками. Підприємці привозили куртки камуфляжні, термобілизну”.
Каже, допомагатимуть армії цілодобово, допоки Україна переможе у війні.
Читайте також
- З Кропивницького району відправили 22 тонни допомоги в регіони, де тривають бої
- Допомагала в Україні, продовжує робити це у Словаччині. Кропивничанка – про умови на кордоні
- Кіровоградщина отримала 20 тонн гуманітарної допомоги з Німеччини
- Харчі та речі переселенці можуть отримати в гуманітарному центрі Кропивницького
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб