Обереги для воїнів виготовили тернопільські пластунки

Обереги для воїнів виготовили тернопільські пластунки

Обереги для воїнів виготовили тернопільські пластунки
Суспільне Тернопіль

30 оберегів для українських військових виготовили тернопільські пластунки. Це ляльки-мотанки у вигляді ангелів. Про це повідомила керівниця гуртка народних ремесел “Дивосвіт” Галина Джус, яка проводила майстер-клас.

За її словами, обереги робили у школі народних ремесел. Пластунки повторювали за майстринею кожен рух. Ангелів виготовляли під спів стрілецьких пісень.

Обереги для воїнів
Обереги для воїнів. Суспільне Тернопіль

До створення ангелів долучилася пластунка Софія Яворська. Дівчина волонтерить разом з друзями.

“Оскільки ми неповнолітні і в нас немає багато можливостей волонтерити й допомагати на фронті, то максимум, що ми можемо робити – це плести сітки та приносити продукти. І ось така можливість нам видалася – зробити обереги для солдатів. Ці ангели для того, щоб нашим захисникам було легше, щоб вони з гордістю йшли в бій і знали, що їх підтримують, про них не забувають”, – розповіла дівчина.

Пластунка Софія Яворська
Пластунка Софія Яворська. Суспільне Тернопіль

Обереги для військових у школі ремесел почали виготовляти у 2014 році. Тоді їх передавали бійцям АТО, – каже Галина Джус.

“Нас просили і ми з дітками робили і передавали. Ангелик, тому що це оберіг, ангел неба, ангел сонця, який охороняє. Ми робимо такі маленькі обереги, щоб в кишеньку помістились. Записочку також пишемо з побажаннями, щоб наші бійці повернулися. За цей тиждень ми зробили 95 ангеликів і віддали на передову. До виготовлення оберегів долучилися тернополяни, батьки з дітками і переселенці, які приїхали з регіонів, де іде війна”, – розповіла Галина Джус.

Керівниця гуртка народних ремесел “Дивосвіт” Галина Джус
Керівниця гуртка народних ремесел “Дивосвіт” Галина Джус. Суспільне Тернопіль

Ярина Пинда обереги робить не вперше. Дівчина вірить у їхню силу.

“Речі, які люди роблять своїми руками, з добрими намірами і позитивом – приносять щастя, удачу і навіть мир і спокій”, – каже Ярина.

Пластунка Ярина Пинда
Пластунка Ярина Пинда. Суспільне Тернопіль

Оберіг для захисників виготовила і пластунка Катерина Чайковська.

“Для мене цей ангелик є таким самим захисником, як і наші ЗСУ для нас. Але це більш на такому духовному рівні. Ангели з небес захищають нас і наших захисників, оберігають їх від ворожих куль. Вірю, що наші обереги допомагають воїнам у їхніх доблесних справах”, – розповідає пластунка.

Кожна з дівчат написала побажання для військових.

Обереги для воїнів від тернопільських пластунок
Обереги для воїнів від тернопільських пластунок. Суспільне Тернопіль

“Я написала: “Віримо у вас, як ніколи. Повертайтесь живими, з перемогою, любимо”. Я вважаю, що нашим захисникам зараз, як ніколи, потрібна підтримка і віра людей в них. Адже, якщо ми не будемо в них вірити, то вони не будуть вірити в самих себе. Нехай повертаються живими і з перемогою, бо це головне”, – каже волонтерка Анастасія Вишньовська.

Обереги для воїнів
Обереги для воїнів. Суспільне Тернопіль

Читайте також

На початок