Разом зі своїми дітьми: на Черкащині працівники лісгоспу садять новий ліс

Разом зі своїми дітьми: на Черкащині працівники лісгоспу садять новий ліс

Разом зі своїми дітьми: на Черкащині працівники лісгоспу садять новий ліс
Суспільне Черкаси

На Черкащині почали садити ліс. Першими до роботи стали працівники Золотоніського лісгоспу, де переважають піщані ґрунти. 2022 року тут планують провести лісовідновлення на площі 42 гектари, 26 з яких засадять сіянцями деревних та чагарникових порід, розповіла Суспільному інженерка лісових культур Олена Лістрова.

Садити працівники лісгоспу вийшли разом зі своїми дітьми.

Головний лісничий Золотоніського лісгоспу Ігор Міщенко розповів, як правильно висаджувати сіянці. За його словами, спочатку слід зробити ямку, потім у неї опустити сіянець.

"Отут на рослинці є коренева шийка, вона має бути на 1,5 - 2 см глибша від рівня землі. Робимо другий рух – заганяємо і прижимаємо до себе. Щоб прижати кореневу систему й вигнати звідти повітря робимо ще один рух – знову прижимаємо", – пояснив пан Ігор.

Черкаські лісівники висаджують сіянці
Головний лісничий Золотоніського лісгоспу Ігор Міщенко показав, як правильно висаджувати сіянці. Суспільне Черкаси

Щороку до такої роботи залучають школярів навколишніх сіл.

"З дітьми пов’язане все моє життя. У нас є шкільне лісництво в Коробівці, ми постійно з дітками садимо ліс, збираємо насіння, виготовляємо шпаківні. З дітьми пов’язано дуже багато нашої професійної діяльності", – розповів він.

Черкаські лісівники висаджують сіянці
Ігор Міщенко. Суспільне Черкаси

Цієї весни війна змінила плани, сказала інженерка лісових культур Олена Лістрова.

Черкаські лісівники висаджують сіянці
Олена Лістрова. Суспільне Черкаси

"З метою безпеки дітей ми не можемо провести масштабні акції, але в нас є працівники, а діти їх нині вдома, на дистанційному навчанні, їм психологічно важко. А тому на пропозицію взяти їх в ліс — всі зголосилися", – пояснила Олена Лістрова.

Дарина Циганник бере участь у висадці лісу сьомий рік. Дівчина з молодшої школи допомагає батькам – працівникам лісгоспу.

Черкаські лісівники висаджують сіянці
Дарина Циганник. Суспільне Черкаси

"Вперше в класі четвертому пішли, як і зараз, ось пробують щось робити. Мені подобається тут знаходитися, тут така атмосфера. Якщо не буде лісу, то не буде життя. Ми продовжуємо життя лісу, продовжуємо наше життя. Сам цей процес є приємним для кожного з нас", – розповіла дівчина.

Вона пліч-о-пліч працювала з татом Андрієм. Чоловік сказав, що вмовляти доньку йти до лісу працювати не доводиться.

Черкаські лісівники висаджують сіянці
Інженер із лісосировинних ресурсів Андрій Циганник. Суспільне Черкаси

"Вона сьогодні хотіла йти, бо це робить не вперше. Знає, як це все відбувається на позитивному настрої. Розповідати, мабуть, іноді й треба. Дитина сама бачить, у якому колі вона живе, бачить, як ми за це переживаємо, як ми за це вболіваємо, тому вона любить все це робити із дитинства", – розповів інженер із лісосировинних ресурсів Андрій Циганник.

Дев’ятирічна Аня Юрко має досвід лісогосподарства. Легко оперує термінологією і розуміє принцип посадки сіянців.

Черкаські лісівники висаджують сіянці
Аня Юрко. Суспільне Черкаси

"Береться "меч Колесова", ним роблять ямки, і тоді потрібно розправити корінець саджанця, щоб він ріс", – пояснила дівчинка.

Тринадцятирічна Аня Вовк працювала в парі з лісничим Ігорем Міщенком.

"Якщо кожен посадить хоча б два деревця, то це буде важливо, кожен зробить якийсь внесок", – сказала школярка.

Черкаські лісівники висаджують сіянці
Аня Вовк. Суспільне Черкаси

За словами інженерки Олени Лістрової, діти під наглядом дорослих саджають швидко та впевненно. Приживлюваність таких сіянців доволі висока та становить 86%. А підготовка до їх висадки починається завчасно.

"Ліс, який вже достиг, якому виповнилося понад 100 років, ми плануємо під суцільну рубку, тобто збираємо врожай. Після того, як зрубали ділянку, робимо підготовку ґрунту – нарізаємо борозни. Звичайно, ми попередньо підготували лісове насіння, висіяли, виростили маленькі сіянці і тоді вже висаджуємо", – пояснила Олена Лістрова.

2022 року планують висадити мільйон сіянців, розповіла вона. Серед них сосна звичайна, дуб червоний, дуб звичайний, абрикоси та гледичії.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок