У Кропивницькому 80% жителів не заплатили за вивезення сміття

У Кропивницькому 80% жителів не заплатили за вивезення сміття

У Кропивницькому 80% жителів не заплатили за вивезення сміття
Фото: Суспільне Кропивницький

80% кропивничан не заплатили за вивезення сміття з початку російського вторгнення, розповіла начальниця комерційного відділу підприємства "Екостайл" Вікторія Поліщук. Суспільне дізнавалось, скільки заборгували містяни і на що це впливає.

Заборгованість

За інформацією Вікторії Поліщук, містяни заборгували підприємству дев'ять мільйонів гривень. Сплатили за послугу 20% споживачів.

Речниця "Екостайлу" Неля Желамська сказала, що, попри заборгованість, свої обов’язки підприємство виконує в повному обсязі. Власні резерви компанії, за які надавали послугу перші 10 днів, вичерпали: "Через тиждень ми почали звертатися до людей, щоб ми мали можливість купувати пальне, ремонтувати автомобілі, виплачувати зарплати працівникам. Компанія продовжує працювати у воєнний час".

Заплатити за послугу можна в касі підприємства та через мобільні додатки.

Вартість

Оплата за послугу вивезення сміття в Кропивницькому почала зменшуватись з першого дня вторгнення, сказала Вікторія Поліщук. Нині один житель приватного сектору має платити 31 гривню 85 копійок на місяць, мешканець багатоповерхівки – 25 гривень 7 копійок.

Власникам магазинів та кафе, які призупинили роботу, радить попереджати про те, що вони не будуть користуватися послугою: "Юридичні особи повинні сплатити за попередні місяці, включно з лютим, і передоплату за березень, якщо це передбачено договором. Це, в основному, стосується юридичних осіб, у яких немає свого контейнера, і вони виносять сміття на загальні майданчики".

Графік роботи та навантаження

На час воєнного стану змінили графік роботи, сказала Неля Желамська: "Нам довелося повністю змінити свою роботу. Через комендантську годину змінився графік з цілодобового на виключно денний. Навантаження на працівників збільшилось у 2,5 рази".

Зі слів начальника відділу виробництва Ігоря Жмаченка, за місяць обсяги сміття від населення не змінились, зросли витрати: "Вартість дизельного пального зросла вдвічі. Спочатку ціна пального, яку ми закладали в тариф, була 27 гривень 48 копійок. Є проблема не стільки з ціною запчастин, як з їхньою купівлею".

Що відомо

Читайте також

У воєнний час на Кіровоградщині втричі частіше вимірюють радіацію.

У Кіровоградській області збільшилась кількість пожеж сухої трави.

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок