Орієнтовно 500 людей щодня звертається у центр взаємодопомоги внутрішньо переміщеним особам, — про це Суспільному розповіла начальниця управління соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Луцької міськради Ліна Галан.
У центрі обслуговують лише сім’ї, де є діти.
Центр працює на проспекті Соборності. Тут є громадська приймальня, пункт видачі одягу і штаб з надання екстреної та кваліфікованої психологічної допомоги населенню.
"Там, де приїздять без дітей, вони обслуговуються у терцентрі на вулиці Данила Галицького. Також є пункт в Палаці учнівської молоді", — додає начальниця управління соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді.

Працівники управління і волонтери щодня сортують продукти та засоби гігієни, їх видають безплатно.
Прийшла сюди отримати їжу та одяг Вікторія Сидюк. Жінка з двома доньками, чотирьох та чотирнадцяти років, виїхала з Краматорська Донецької області. Каже: багато грошей витратили на дорогу.
У Луцьку оселились чотири дні тому, тут винаймають квартиру. Родина уже встигла зареєструватись у департаменті соціальної політики та отримали відповідну довідку про те, що потребують допомогу, — розповідає Вікторія Сидюк.

У центрі працює психологиня-волонтерка Оксана Слушаєва. Вона допомагає людям подолати почуття тривоги та провини, зняти стрес.
Каже, щоб отримати психологічну допомогу потрібно попередньо зателефонувати на гарячу лінію. Там визначають, чи людині потрібна індивідуальна консультація, чи з нею потрібно наживо поспілкуватися, чи можна допомогти телефонною розмовою.
Центр взаємодопомоги внутрішньо переміщеним особам працює щоденно з 8.30 до 18.00.
Що відомо
- Прихисток вимушено евакуйованим людям на Волині надають у закладах освіти, житло шукають волонтери, пропозиції надають церкви і свідомі волиняни.
- На Волині цілодобово працює "гаряча лінія" для вимушено переміщених українців. Такі центри наразі працюють у місті Володимирі, Нововолинську, Ковелі та Луцьку.
Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.