Сіють яру пшеницю. В Кіровоградській області почали посівну

Сіють яру пшеницю. В Кіровоградській області почали посівну

Сіють яру пшеницю. В Кіровоградській області почали посівну
Суспільне Кропивницький

У трьох районах Кіровоградської області п’ять сільгосппідприємств розпочали посівну. Вони сіють яру пшеницю. Скільки планують засіяти ярих зернових в області цьогоріч та які державні програми для сільгоспвиробників розробив Уряд в умовах воєнного стану, розповіла заступниця керівника обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Бурага.

В одному з господарств області, де головним агрономом працює Артем Пахольський, змінили плани щодо культур, які збирались сіяти: "У зв’язку із даними обставинами, у цьому році плануємо посіяти чотири тисячі гектарів ярої пшениці для потреб України. Плануємо з даних посівів зібрати порядку 15 тисяч тонн ярої пшениці. Хочу "руськім освободітєлям" попередити: посівній бути, Україна буде з хлібом, ніщо нам не завадить провести посівну!"

Начальник відділу обласного департаменту агропромислового розвитку Григорій Арсірій розповів, посівну розпочали у Олександрійському, Кропивницькому і Новоукраїнському районах.

Для сільгоспвиробників в умовах воєнного стану Уряд розробив державні програми. Про них розповіла заступниця керівника обласного департаменту агропромислового розвитку: "Кредитування на пів року під заставу зерна, яке має бути переміщене на сертифіковані елеватори, коефіцієнт застави 1 до 2,5. Безвідсоткові кредити до 50 мільйонів господарства можуть отримати, якщо їхній земельний банк не перевищує 10 тисяч гектарів. Зерно буде викуповуватися і будуть формуватися його запаси на сертифікованих елеваторах за рахунок проплат через державного агента, через Укрзалізницю".

В області планують засіяти ярими зерновими 72 тисячі гектарів. Це на 12 тисяч гектарів більше, ніж торік, сказала Тетяна Бурага.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок