У медичному коледжі Франківська впровадили дисципліну "Захист від зброї масового ураження"

У медичному коледжі Франківська впровадили дисципліну "Захист від зброї масового ураження"

У медичному коледжі Франківська впровадили дисципліну "Захист від зброї масового ураження"
Фото: Unsplash/Piron Guillaume

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі впровадили нову дисципліну "Захист від зброї масового ураження". Про це в етері Українського радіо Карпати повідомив заступник директора з навчально-виробничої роботи Ярослав Гарко.

Її вивчають студенти четвертого курсу. Майбутні медики отримують знання про особливості ядерної, хімічної, бактеріологічної зброї, дізнаються, як надати першу допомогу травмованим внаслідок її використання. Викладає дисципліну кандидат медичних наук Любомир Паращук.

Наразі студенти коледжу поєднують дистанційне навчання із практичною роботою у лікарнях.

Зі слів Ярослава Гарка, 28 студентів четвертого курсу допомагають медичним сестрам в обласних клінічній та дитячій лікарнях, а також у міській центральній клінічній лікарні й Прикарпатському онкоцентрі. Працюють вони щоденно з 9:00 до 15:00.

"Студенти роблять ін’єкції, спостерігають, як проводяться операції, працюють у перев’язувальних кабінетах, доглядають за пацієнтами. До цього вони готові, бо багато часу відпрацьовували свої вміння на фантомах у навчальних кабінетах, вчилися проводити різні медичні маніпуляції, накладати електроди для електрокардіограми. Але є ще такі практичні питання, кажуть мені студенти, які вони не зовсім добре засвоїли. Тож медичний персонал допомагає їм це надолужити", — розповів Ярослав Гарко.

До дистанційного навчання в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі мають змогу долучатися також студенти з тих регіонів України, у яких ведуться бойові дії.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок