"Україна буде з хлібом". Як на Кіровоградщині готуються до посівної

"Україна буде з хлібом". Як на Кіровоградщині готуються до посівної

"Україна буде з хлібом". Як на Кіровоградщині готуються до посівної
Суспільне Кропивницький

Понад чотири тисячі господарств готуються до посівної у Кіровоградській області. Вона розпочнеться на початку квітня – розповіла заступниця керівника обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Бурага. Суспільне дізнавалось, чи забезпечені аграрії області паливно-мастильними матеріалами та посівним матеріалом.

Область

Заступниця керівника обласного департаменту агропромислового розвитку розповіла, що озимими зерновими культурами в регіоні засіяні 445 тисяч гектарів, 72 тисячі гектарів – озимим ріпаком: "93% посівів – у доброму та задовільному стані. Тобто основи продовольчої безпеки у нас закладені. Плануємо десь 72 тисячі гектарів засіяти ранніми ярими зерновими. Після – говоритимемо про кукурудзу і соняшник".

За інформацією Тетяни Бураги, аграрії області очікують допомоги від держави у вирішенні двох питань – кадрового і забезпечення пальним: "Триває мобілізація. І ми звертаємося до міністерства і центральних органів виконавчої влади щодо прискорення "бронювання" наших аграріїв. Вирішили щодо зниження акцизу та ПДВ на пальне, міненерго, буквально, вручну регулює забезпечення підприємств паливно-мастильними матеріалами. Це питання, хоч і тяжко, але вирішується".

Читайте також: “Де немає зони бойових дій — ми працюємо” — міністр аграрної політики обіцяє бронювати аграріїв.

Сказала, що за Державною програмою підтримки сільгоспвиробники можуть отримати безвідсоткові кредити до 50 мільйонів гривень, якщо їх земельний банк не перевищує 10 тисяч гектарів.

Громада

На території громади у Кропивницькому районі працюють 40 господарств. Сіятимуть на 17 тисячах гектарів, розповіла голова громади Тетяна Зайченко. До посівної кампанії готові на 65%: "Переважають зернові культури, олійні – це соняшник, кукурудза, соя. Є невелика потреба і у посівматі, і у дизпаливі. Подали заявку відповідну. Все буде добре, вчасно посіємо і Україна буде з хлібом".

Господарство

Агроном одного з господарств Кропивницького району Віктор Олійник показав поля озимого гороху. Восени ним засіяли 20 гектарів: "Це поле, мабуть, буде воєнне. Ми саме вносили тут селітру, коли зателефонували і сказали, що почалася війна. Вигляд у гороху хороший, очікуємо хороших врожаїв. Збиратимемо десь наприкінці червня-на початку липня, як достигне. Посіяли ми й озиму пшеницю, озимий ячмінь, озимий рапс. Так що врожай буде, країна буде з хлібом, з крупою".

До посівної, за словами агронома, підготували поле площею 20 гектарів: "Минулого року була кукурудза, восени її зібрали, врожай був гарний. Зорали і цього року сіятимемо соняшник. Усього соняшником засіємо гектарів 300".

Соняшник для посівної зберігають на складі. Підготували до посівної й 20 тонн сої із власного минулорічного врожаю – розповіла комірниця Оксана Олійник.

Зі слів тракториста Олександра Костянко, для посіву ранніх зернових готують відповідну техніку. Тракторист Юрій Юрина сказав, що чекають потепління, щоб почати сіяти: "Для забезпечення країни треба працювати, постачати продукцію. Готові до всього".

"Україна буде з хлібом". Як на Кіровоградщині готуються до посівної
Суспільне Кропивницький

Дії уряду

Уряд стимулює внутрішнє виробництво, розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко. З його слів, країна на 80% забезпечена добривами, насінням і засобами захисту рослин: "Допомога йде з Європейського союзу. Наявне в країні продовольство піде через внутрішню переробку. Ми звільняємо від оподаткування всі заводи, які виконують цю переробку: хлібозаводи, м’ясокомбінати тощо. Будемо стимулювати внутрішню переробку і формування доданої вартості. Такі правила військової економіки для нашої держави".

Що відомо

Російське вторгнення – день 26. Новини Кіровоградщини.

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок