«Ми не залишились в цій біді одні». Як у Кривому Розі прихистили евакуйованих – репортаж

«Ми не залишились в цій біді одні». Як у Кривому Розі прихистили евакуйованих – репортаж

Ексклюзивно
«Ми не залишились в цій біді одні». Як у Кривому Розі прихистили евакуйованих – репортаж
Суспільне Дніпро

Криворізький освітній заклад прийняв переселенців з мікрорайону Інгулець та селища Широкого: жителів евакуювали 10-го березня з міркувань безпеки. По це повідомляють з місця події кореспонденти Суспільного.

У закладі людям забезпечили триразове харчування. Гроші на продукти виділяють з міського бюджету, готують обіди силами працівників школи й волонтерів.

Тут також є облаштоване укриття, яке вміщує усіх переселенців та персонал. Зараз у закладі проживають 79 криворіжців, з них 47 дітей.

Як харчуються

За словами заступниці директора з навчальної роботи Ольги Касецької, вільних місць немає. В кімнати гостей розселяють сім'ями або за віковими категоріями.

Літніх переселенців розташували на першому поверсі, ближче до укриття та їдальні. Решту – поверхами вище.

«Наш директор з особистих коштів здійснює оплату праці кухарю і працівники закладу долучились до цієї роботи. Забезпечують обслуговування, миють посуд, накривають столи, прибирають в коридорах, в спальнях і забезпечують медичних і психологічний супровід переселенців», – зазначила Ольга Касецька.

Як харчуються

Кухарка Олена Васильченко говорить, що продуктів вдосталь, є навіть фрукти, печиво та цукерки.

«Готуємо різноманітні страви, прислухаємось до наших діток та жіночок. Готуємо їм борщі, супи, розсольники, на друге у нас – каші, картопляне пюре, обов’язково котлета або гуляш, салати. Компот, сік та чай зелений даємо», – розказала вона.

«Ми не залишились в цій біді одні». Як школа в Кривому Розі прихистила евакуйованих – репортаж
Умови проживання в закладі. Суспільне Дніпро

Історія евакуйованої жінки

Юлія, з якою поспілкувалося Суспільне, – мати трьох дітей. Її чоловік на передовій. Жінка говорить, що не хотіли їхати з дому, але останнім часом чули вибухи, тому вирішили евакуюватись.

«Ми вже чекали до останнього, були вдома, сподівались, що перечекаємо це все, але в останній день чули, як здригаються наші стіни. І були вже настільки страшно, що дома знаходитись неможливо було. Дуже велика вдячність, в першу чергу за діток, за те, що дітям тепло у дітей є іграшки. У такий час ми не залишились в цій біді одні», – сказала евакуйована жінка.

Зараз триває евакуація людей з Центрально-міського та Інгулецького району. Їх розселять у шість закладів освіти північних районів міста.

Вже понад 5 тисяч криворіжців евакуювались у північні райони міста за рекомендацією військової адміністрації Кривого Рогу.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок