Сумські аграрії готуються до посівної

Сумські аграрії готуються до посівної

Сумські аграрії готуються до посівної
Суспільне Суми

Сумські аграрії готуються до посівної. Висівають насіння, вирощують розсаду. Роблять таке, зокрема, у теплицях Сумського аграрного університету – там вже засіяли кілька тисяч палет овочевими культурами.

Микола Радченко — доцент кафедри агротехнологій розповідає: "Треба вирішувати продовольчу потребу в ситуації, яка склалася. Перед вами палети з висіяним перцем. Вже було вчора висіяне насіння перцю близько п’яти тисяч. Це майбутня розсада, орієнтовно через два місяці ми переносимо у відкритий ґрунт, вирощуємо у відкритому ґрунті і отримуємо плоди".

Найближчим часом, каже Микола Радченко, планують заготувати розсаду баклажанів, ранньої та пізньої капусти, базиліка, помідорів. Дещо з цього, сіятимуть за кілька днів.

Юрій Данько — проректор з наукової роботи: "Важко сказати про кількість. На сьогоднішній день ми висадили шість тисяч палет перцю або баклажанів, але будемо забезпечувати максимум насіннєвого матеріалу, щоб висадити розсаду".

посівна
Суспільне Суми

А тут вирощують огірки, самозапильний сорт. Технологи кажуть – на цей час у теплицях вже мали бути перші плоди.

Олександр Войтенко — завідувач лабораторією овочевництва: "Уже цвіте. Ну трошки ми опоздали - не ми, а природа і ситуація не дала вчасно виростити і отримати результат – свіженьки огурчики. Що зробиш. При зміні температури вони завмирають і деякий час просто не ростуть, це те, що в нас зараз при такій ситуації є. Але весна движеться, жити треба і огурчикам і нам".

посівна
Суспільне Суми

Зниження температури в оранжереях відбулось після бомбардування російськими військовими будинків на Роменській, в ніч на 8 березня – тоді в парниках вибило скло.

посівна
Суспільне Суми

Нині теплиці закінчують лагодити, у непошкоджених парниках продовжують заготовляти розсаду – окрім овочевої садять також квіти.

Поки з’являються сходи, у лабораторії поруч продовжують досліди – вирощують новий сорт картоплі. Його, сподіваються науковці, садитимуть вже на звільненій українській землі.

посівна
Суспільне Суми

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок