Двадцять третій день війни: ситуація на Тернопільщині

Двадцять третій день війни: ситуація на Тернопільщині

Двадцять третій день війни: ситуація на Тернопільщині
Суспільне Тернопіль

Тернопільщина отримала медикаменти зі Швеції та Польщі. Прибуло два вантажних автомобілі з медпрепаратами. Зокрема, привезли антибіотики, кровоспинні препарати, операційні інструменти. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Володимир Труш.

За його словами, тиждень тому з Тернопільщини відправили у Польщу та Швецію листи, у яких вказали, які саме медикаменти та медобладнання є необхідними і ось уже отримали цю допомогу.

Володимир Труш сказав, що в області більш інтенсивно боротимуться із штучним завищенням цін на оренду житла.

“На Тернопільщині буде створена спеціальна комісія, яка перевірятиме, чи не відбувається штучного завищення цін на оренду житла, адже надходить дуже багато скарг. Будемо відстежувати інформацію відповідно до заяв, які нам надсилають. Якщо будемо виявляти випадки, коли недобросовісні власники жител завищують ціни, то ми будемо у таких людей вилучати ці квартири, щоб безоплатно передати їх у користування переселенцям”, – повідомив Володимир Труш.

Голова обласної військової адміністрації розповів, що 18 лікарів, які прибули з інших областей, уже влаштувалися на роботу. Здебільшого вони почали працювати у медзакладах Кременецького району. Серед цих фахівців є анастезіологи, які зараз дуже потрібні. Раніше ці люди працювали в Києві, Харкові, Миколаєві.

"Цього року ми запланували засіяти ярі культури на ділянці площею 560 тисяч гектарів. Зараз робимо коригування на продовольчі культури, які є основними для продовольчої безпеки. Станом на сьогодні ми вже посіяли 300 гектарів ярої пшениці. Збільшуватимемо також насадження овочевих культур, зокрема картоплі. Озимих культур вже посіяно на площі 210 тисяч гектарів та 73 тисяч гектарів ріпаку. Прогнозованого врожаю вистачить, щоб забезпечити продовольчу потребу не лише на Тернопільщині, а й у тих областях, де зараз не можливо засіяти поля. Міністерство енергетики зібрало вже потребу наших підприємств і буде поставка для аграріїв окремим окремою позицією, дизпаливо і бензин буде доставлений", – повідомив голова обласної військової адміністрації Володимир Труш.

Начальник Нацполіції області Олександр Богомол повідомив, що аграріям дозволили працювати на полях вночі.

"В області вночі на полях може працювати аграрна техніка. Штаб надав дозвіл, оскільки ці роботи необхідно проводити. Після повідомлення поліції і територіальної оборони, які працюють на цих територіях – техніка може приступати до роботи. Головне, щоб було погодження", – каже Олександр Богомол.

Голова Тернопільської громади Сергій Надала розповів, що у Тернополі продовжують облаштовувати укриття.

"Усі укриття будуть обладнані інтернетом. Наразі встановлюємо генератори резервного живлення, 10 найбільших сховищ уже обладнані такими генераторами і у решті сховищ також будемо встановлювати, як тільки отримаємо більше генераторів. Також населенню варто знати, що у разі відсутності електроенергії, про повітряну тривогу сповіщатимуть за допомогою спецтранспорту працівники служби надзвичайних ситуацій та поліції. Спільно з цими службами ми уже розробили маршрути", – каже Сергій Надал.

Голова Тернопільської громади також повідомив, що уже починають реєструвати дітей на навчання у перші класи.

"Подати документи можна буде до 31 травня. Батьки, які перебувають закордоном – зможуть зареєструвати своїх дітей в онлайн-режимі. Для цього потрібно подати завірені електронним підписом фото або копії документів. Це можна зробити через електронний підпис на порталі "Дія", – сказав Сергій Надал.

За його словами, у суботу, 19 березня, у Тернополі відбудуться сільськогосподарські ярмарки. Їх проведуть на двох локаціях – на вулиці Лесі України та на перетині вулиць Миру-Дружби. Також 19 березня з 13 до 16 години біля Архикатедрального Собору люди, які приїхали з інших областей, зможуть обрати собі одяг.

Начальник Нацполіції області Олександр Богомол розповів, що правоохоронці затримують людей, які займаються незаконним обігом валют.

"Боремося з незаконним обігом валюти. Трьом валютникам уже сьогодні вручили повістки і ці люди пішли у військкомат. В людини, яка на території інших областей незаконно займалася валютними операціями, вчора у Кременці викрали два мільйони гривень. Сьогодні ми злодія затримали у Волинській області, він буде доставлений на Тернопільщину та взятий під варту", – каже Олександр Богомол.

За словами начальника Нацполіції області, на Тернопільщині поліцейські вилучили у нетверезих водіїв майже 20 автомобілів. Ці машини передали для служби українським захисникам.

Читайте також

На початок