Віддають хати: як у громаді на Рівненщині приймають вимушених переселенців

Віддають хати: як у громаді на Рівненщині приймають вимушених переселенців

Віддають хати: як у громаді на Рівненщині приймають вимушених переселенців
Фото: Суспільне Рівне

З понад двадцяти тисяч людей, які втекли від війни на Рівненщину, найбільше знайшли прихисток у Рівненському районі. В одному з сіл Великомежиріцької громади місцеві віддають вимушеним переселенцям будинки, несуть одяг, гарячі обіди.

Олександра Яківна все життя пропрацювала вчителькою початкових класів у селищі Макарів Київської області. 3 квітня вона святкуватиме своє сторіччя не в рідному місті.

"Місто чисте, дуже гарно у нас, квітів багато, гарні будинки побудували. І вони зараз все побили, перше побили, я побачила в вікно, стояла і дивилася, як гурнули підстанцію електричну. Школи погоріли, садки кажуть погоріли. Словом таке наробили нам, що хай Бог милує. І світла не стало, і газу не стало, і до сусіда не подзвонить, не знаю, чи живі, чи ні. То так і виїхали", — розповідає Олександра Малишок.

Жінку з Макарова вивезла родина її учениці. Будинок родини її дочки зруйнували російські окупанти.

"Хату мою рознесли, розбомбили, сарай згорів у мене, це добре, щоб у мами осталася хата, то будем вертатися до мами. У нас і танки по вулиці їздили, коли вже руских трохи відбили, ми нумо вибираться. Дякую велике тьоті Наташі, що прийняла нас, люди дуже добрі, багато чого нам приносять, помагають, і одяг, і їжу, все, продуктами дуже помагають. Велике всім дякую", — каже жителька смт Макарів Алла Плевако.

Родину привіз чоловік пані Алли, він звернувся у місцевий центр комплектування і вже відправився на навчання. Будинок належить місцевим жителям Володимиру та Наталії. До приїзду переселенців вони підготувалися — полагодили опалення та привезли дров.

"У нас стоїть будинок, це жила мого чоловіка матір і батько, вони померли. Цей будинок пару років стоїть пустий і ми так собі з чоловіком вирішили, як тільки будуть їхати переселенці, як будуть люди шукати прихисток від цієї страшної біди, від цього горя, ми вирішили віддати цей будинок для переселенців, людей, які тікають від цієї страшної війни", — пояснює власниця будинку Наталія Соломончук.

Загалом у цьому старостинському окрузі поселилися 24 людини, які втекли від війни.

"Наше населення дуже добре ставиться до людей, які приїхали, дуже співчувають. Надіються, звичайно, на скорий мир, але всі дружно, де треба помогти, яка постіль, одяг, харчування, консервація, все стараємося допомогти. Кожен питає, навіть приносять гарячі обіди, в кого маленькі діти, щоб люди себе відчували, як вдома", — каже староста Алла Бура.

Як розповіла староста, за потреби готові прихистити більше переселенців.

"На Рівненщині, дай Боже їм здоров'я, всім вам, трудолюбиві, дуже хороші люди. До мене відносилися дуже гарно, до нас. У яких ми живемо умовах, куди нас поселили, дуже вдячні.Ми переможемо, ми українці, ми любим землю, ми любимо наш народ і наш народ переможе", — переконана жителька смт Макарів Олександра Малишок.

Читайте також

  • Одяг для переселенців: на ринку у Рівному облаштували центр безкоштовної видачі
  • Скільки переселенців прийняли райони Рівненщини. Офіційні дані
  • У Рівнераді повідомили "гарячі лінії", за якими допомагають переселенцям

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок