Одяг для переселенців: на ринку у Рівному облаштували центр безкоштовної видачі

Одяг для переселенців: на ринку у Рівному облаштували центр безкоштовної видачі

Важливо
Одяг для переселенців: на ринку у Рівному облаштували центр безкоштовної видачі
Центр видачі одягу переселенцям працює на ринку "Північний"/Фото: Суспільне Рівне

У Рівному на ринку “Північний” переселенці можуть підібрати собі одяг. Тамтешні підприємці організували центр, де роздають залишки товару та речі від рівнян-благодійників. За тиждень роботи роздали тонну одягу, розповіла Суспільному його керівниця Валентина Скороход.

Центр гуманітарного одягу працює за принципом “прийшов, вибрав, взяв безкоштовно”. Господар ринку надав приміщення, власники місцевого магазину розклали на полицях свої залишки. Також одяг сюди передають небайдужі.

"Я здивований тим, як наш народ об'єднався і несе. І приходять багато переселенців вже до нас. Якщо хто чує — будь-ласка, приходьте, знайдемо, багато дитячого. Що зможемо, тим допоможемо. За день осіб 30-40 буває. Для такого масштабу, що це спальний район, то багато", — розповів ініціатор створення центру Ігор Скороход.

Одяг для переселенців: на ринку у Рівному облаштували центр безкоштовної видачі
Фото: Суспільне Рівне

Нещодавно тут отримали доставку з Бельгії. Підприємці привозять нові речі, рівняни приносять власні ношені. Лілія і Марія Дащук принесли вживаний дитячий одяг. Мама з донькою працюють вчительками в обласному ліцеї. Все принесене, кажуть, перечистили і випрали.

"Є наш особистий одяг, друзі нам пожертвували, також віддали, щоб ми могли довести до ладу і принести сюди. Ми приймаємо навіть переселенців в себе вдома. В нас будинок великий, на три поверхи. Люди, які в нас живуть, вони також допомагали прати, складати цей одяг", — розповіли благодійниці.

Волонтери допомагають сортувати та розвішувати одяг. Вони ж консультують та підбадьорюють переселенців. Наталія Трикіша працює в гуманітарному університеті, але його режим роботи дозволяє знаходити вільний час для волонтерства.

"В нас нагальна потреба у взутті, особливо в чоловічому. Чоловіки поприїжджали - хто в чому був, у зимових черевиках. Тому якщо є змога, хто може, то завше в кросівки хочуть перевдягтися чоловіки. І чоловічий одяг великих розмірів у нас проблема, куртки. Зимове то в нас все є, а от що на весняний період", — повідомила волонтерка.

А от дитячого одягу у центрі зібрали багато, каже його керівниця Валентина Скороход. Речі для малечі зараз сортують. Їх мають передати майбутнім мамам, які переїхали до Рівного. Схожим чином раніше відібрали одяг для пенсіонерів і відправили до здолбунівського геріатричного пансіонату.

"У міському пологовому відкривається кімната, там є пральня, воно все буде пратися і будуть роздавати. Бо вагітні до нас не можуть сюди приїхати", — каже керівниця центру.

Одяг для переселенців: на ринку у Рівному облаштували центр безкоштовної видачі
Фото: Суспільне Рівне

Загалом за тиждень роботи роздали близько тонни одягу, додає Валентина Скороход. Речі беруть не лише переселенці, а й місцеві люди, які через війну опинилися в складних умовах. Працює центр на ринку "Північний" з 11:00 до 16:00.

За даними міського голови, станом на 18 березня у Рівненській громаді на тривалий термін проживання лишились 3081 переселенці. За даними обласної військової адміністрації, в області це понад 20 тисяч.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок