"Накрила тілом немовля, бо чекала вибуху". Історії вимушених переселенців, які живуть на Буковині

"Накрила тілом немовля, бо чекала вибуху". Історії вимушених переселенців, які живуть на Буковині

У будинку в Вижницькому районі живуть майже сто вимушених переселенців. Сюди вони їхали під обстрілами, з немовлятами та домашніми тваринами. Люди не брали багато речей, бо сподівались повернутись за кілька днів. Суспільне розповідає історії людей з Харкова, Ірпеня та Києва.

Виїхала з Харкова з п’ятимісячною двійнею

Марина Борошенко почула вибухи, коли годувала сина вдосвіта 24 лютого. Після перших обстрілів жінка винесла дитяче ліжко у підвал. Там вона з немовлятами прожила десять днів.

"Дуже боялись. Підіймалась готувати суміші, помити руки. Знову чула обстріли, вибухи й спускалась. Доглядати дітей в підвалі неможливо. Шанс врятуватись – це виїхати", — каже Борошенко.

Коли над їхнім будинком летів винищувач, Марина накрила тілом дитину. Він пролетів та влучив у "танкове" училище. Сім'я поїхала, коли бомбардування в Харкові почастішали.

Виїхав з Ірпеня під обстріли

Вадим Завада зміг вихати, коли підвезення людей організувала церква. Їх довезли до зруйнованого мосту, звідти — автобусами в Київ, згодом — потягом в Чернівці.

"Кожен сподівався, що не доведеться їхати, але ситуація в Ірпені була критична. Ми змогли виїхати 5 березня під обстріли. Вже наступного дня люди, котрі теж хотіли виїхати, потрапили під обстріли й вісім людей загинули", ― каже чоловік.

Зв'язку зі знайомими та близькими Вадим уже немає. Тепер він плете маскувальні халати разом з іншими вимушеними переселенцями в одній з кімнат будинку.

"Накрила тілом дитину і чекала, що зірветься бомба". Історії переселенців, які живуть на Буковині
Суспільне Чернівці

З мамою та котом виїхали з Києва

Лариса Холмецька виїхала зі столиці з котом Льовою та 89-річною мамою після двох ночей у сховищі. Речей з собою майже не брали.

"Сумуємо. Вночі, рано та вдень читаю новини. Сподіваємось, що ось-ось війна закінчиться, і ми повернемось додому. У моєї матусі тут не піднявся тиск. Можливо, вона заспокоїлась", ― каже Лариса.

"Накрила тілом дитину і чекала, що зірветься бомба". Історії переселенців, які живуть на Буковині
фото: Суспільне Буковина

Що відомо

  • Від початку війни Росії проти України в Чернівецькій області прихистили 53 тисячі людей з інших регіонів.

Читайте також

"Просто втікали від війни". Як переселенці живуть у готелі Чернівців, який не працював 15 років

"Внуки досі бояться голосних звуків". Історії переселенців, які живуть у спортзалі школи у Чернівцях

Читайте Суспільне Буковина у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок