"Просто втікали від війни". Як переселенці живуть у готелі Чернівців, який не працював 15 років

"Просто втікали від війни". Як переселенці живуть у готелі Чернівців, який не працював 15 років

"Просто втікали від війни". Як переселенці живуть у готелі Чернівців, який не працював 15 років
Модерністський готель "Черемош" у Чернівцях. Фото: Суспільне Буковина

Вимушених переселенців у Чернівцях селять у гуртожитках, готелях, спортзалах шкіл, церквах. Понад сто людей прийняли у готелі "Черемош", який до того не працював 15 років. Там відремонтували два поверхи — відновили водопостачання, електрику, поставили холодильники, мікрохвильовки, пральні машини, обладнали душ. У готелі живуть люди, яким вдалося вибратися з міст, де відбуваються бойові дії. Суспільне розповідає їхні історії.

Виїхали з Бучі

Оксана разом з сином та кішкою виїхали з Бучі декілька днів тому. Це місто під Києвом, де йдуть бої. Жінка розповідає, що місто розбите, у ньому багато російських солдатів. Перебувати там стало небезпечно — сім'я не виходила з дому й часто жила в підвалі. Доводилось чути обстріли та вибухи.

До війни Оксана травмувалася, через це пересувається на милицях. Це ускладнило евакуацію, коли випала нагода. Її з дитиною та котом до Чернівців привіз чоловік, опісля він повернувся на Київщину й займається гуманітарною допомогою.

"Ми навіть не знали, куди будемо їхати. Просто їхали від війни й нам сказали, що тут можна буде поселитись. Умови хороші", ― розповідає Оксана.

Аби виїхати з Бучі, минули декілька блокпостів: як російських, так і українських.

сюжет
Матвій та кішка, які переїхали з Бучі. фото: Суспільне Буковина

З доньками виїхала з Києва

Тетяна разом з доньками та собакою заселилася в "Черемош" минулого тижня. Знайти житло в готелі допомогли чернівчани.

"Ми їхали сюди не на відпочинок. Тут тепло, є тепла вода, ковдри, ліжка. Закордон їхати не хочу, але якщо ставатиме гірше й відчую небезпеку для дітей, то не виключаю цього", — розповідає Тетяна.

Якщо бойові дії триватимуть довго, Тетяна планує шукати роботу в Чернівцях. Поки сподівається, що війна закінчиться й зможе повернутися додому.

"Ми не знали куди їдемо, просто тікали від війни". Як живуть вимушені переселенці в готелі "Черемош"
фото: Суспільне Буковина

Допоки у "Черемош" не заїхали переселенці, готель практично пустував 15 років, розповідає керівник Віктор Польовий.

"Кілька років тут було банкрутство. Щоб заселити людей, ми купували масляні радіатори, бойлери, поміняли крани, привели до ладу стіни. Ремонт провели за кілька тижнів, гроші шукали самі", — говорить Польовий.

Для поселення облаштували 78 номерів. Понад половина з них вже зайнята, в інших доробляють ремонт. У номерах є окремий санвузол та тепла вода, однак ніде готувати їжу. У готелі переселенці живуть безкоштовно.

"Просто втікали від війни". Як переселенці живуть у готелі Чернівців, який не працював 15 років
Готель "Черемош" у Чернівцях. Суспільне Буковина

За потреби, з травня зможуть поселити людей ще на шостому поверсі. Інші поверхи непридатні для проживання.

Що відомо

  • Від початку війни Росії проти України в Чернівецьку область переїхали приблизно 50 тисяч людей з інших регіонів. Про це у зверненні 16 березня повідомив начальник ОВА Сергій Осачук.

Читайте також

"Внуки досі бояться голосних звуків". Історії переселенців, які живуть у спортзалі школи у Чернівцях

Читайте Суспільне Буковина у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок