Перейти до основного змісту
Скасування ЗНО — це разова акція. Шкарлет розповів про відповідний законопроєкт у Раді

Скасування ЗНО — це разова акція. Шкарлет розповів про відповідний законопроєкт у Раді

Скасування ЗНО — це разова акція. Шкарлет розповів про відповідний законопроєкт у Раді
. Вікіпедія

Питання зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році має бути врегульоване Верховною радою. Про це в ефірі телемарафону сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

“Ми разом із головою комітету Сергієм Бабаком напрацювали цілу низку пропозицій, зареєстрували законопроєкт номер №7132. Він не був винесений на голосування, ідуть певні дискусії з цього приводу”,— сказав міністр.

Він уточнив, що мова не йде про скасування ЗНО взагалі — це разова акція по вступу для 2022 року.

“Будемо чекати, чи прийме, чи не прийме парламент цей законопроєкт”, — додав Шкарлет.

Міністр також розповів, що внаслідок російського вторгнення в Україні 402 об’єкти освітньої інфраструктури пошкоджені, а 64 — знищені.

“У 21 столітті заклади освіти, не військові об’єкти, знищуються, гинуть діти. Збитки, які надані у кожній сфері, ми збираємо у спеціальну форму, яку створив Кабінет міністрів”, — розповів посадовець.

За його словами, Міносвіти усілякими засобами намагається долучити дітей до освітнього процесу.

“По-перше, це певна психологічна підтримка. Тому що коли дитина весь час перебуває під бомбардуванням, під сиренами повітряної тривоги, постійно у процесі очікування небезпеки — можливо, занурення у освітній процес буде маленькою рятівною сходинкою, яка дозволить відволіктися”, — пояснив міністр.

По-друге, за словами, Шкарлета, освітній процес є елементом збереження генофонду нації. Адже українці завжди були однією з найосвіченіших націй, додав він.

У тих регіонах, де безпекова ситуація не дозволяє повноцінно відновити освітній процес, його може бути відновлено дистанційно, розповів міністр.

“COVID -19 навчив нас багато чому. Ми озброєні і всеукраїнською платформою “Всеукраїнська школа онлайн”, — пояснив Сергій Шкарлет.

Що відомо

  • З 14 березня у 13 областях України відновлено навчальний процес після вимушених канікул. Ще у 8 областях навчання відновлено частково, у 4 — навчання через безпекову ситуацію поки призупинено.

Читайте також

Обстріли Києва, евакуація Бучі, Гостомеля, Ірпеня. Що відбувається у Київській області та столиці

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок