Збитки інфраструктури України нині становлять 62,6 млрд доларів — KSE Institute

Збитки інфраструктури України нині становлять 62,6 млрд доларів — KSE Institute

Збитки інфраструктури України нині становлять 62,6 млрд доларів — KSE Institute
Дим над Гостомелем та Бучею, 27 лютого 202 р. Фото УНІАН

Збитки, нанесені інфраструктурі Україні у війні, яку розпочала Росія, станом на 17 березня становлять 1,8 трлн гривень або 62,6 млрд доларів. Про це свідчить аналіз, що здійснюється в рамках проєкту “Росія заплатить” командою KSE Institute (аналітичний підрозділ Київської школи економіки) та волонтерами із партнерських організацій, зокрема, із Центру економічної стратегії та “Prozorro.Продажі”.

Загалом, за тиждень збитки, нанесені інфраструктурі Україні, виросли щонайменше на 330 млрд гривень або 8,3 млрд доларів.

В цілому, за розрахунками KSE Institute, з початку військової агресії Росії проти України 24 лютого, в Україні було пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 411 закладів освіти, 36 закладів охорони здоров’я, 1600 житлових будинків, 26 заводів або їхніх складів, 15 аеропортів, 6 ТЕС / ГЕС. Крім того, “втрачено” понад 15 тисяч кілометрів автомобільних доріг, 5 тисяч кілометрів залізничних шляхів, зруйновано чи виведено з ладу 15 аеропортів, 350 мостів та мостових переходів.

втрати економіки
Фото: KSE Institute

Ці розрахунки побудовано на аналізі кількох тисяч публічних повідомлень від громадян, уряду, місцевих органів влади щодо втрат та пошкоджень по всій країні. Дані оцінки не є вичерпними, кажуть аалітики. Адже інформація про численні пошкодження та руйнування може не доходити через відсутність можливості у громадян, місцевих та державних органів влади оперативно фіксувати завдані пошкодження у розрізі кожного міста та населеного пункту. Також оцінка не враховує інформацію щодо шкоди, завданої внаслідок бойових дій, мінування, природнім ресурсам, тваринному господарству, запасам компаній на складах і в магазинах, рухомого майна, військового майна, майна телеком-операторів.

Що відомо

  • За попередніми розрахунками, на відновлення України після війни з Росією знадобиться 565 мільярдів доларів. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль після зустрічі із прем'єрами Польщі, Словенії та Чехії.
  • Президент Володимир Зеленський пообіцяв українцям, які втратили свій дім чи квартиру внаслідок бойових дій чи обстрілів, що держава відновить усе. Про це він сказав у нічному зверненні 17 березня.

Читайте також

Обстріли Києва, евакуація Бучі, Гостомеля, Ірпеня. Що відбувається у Київській області та столиці

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок