Агентство з авіаційної безпеки Європейського Союзу (EASA) запровадило санкційні обмеження проти російських компаній, зупинивши дію їхніх сертифікатів у випадку, якщо їхній власник перебуває або проживає в Росії чи підпадає під санкції з інших причин.
Як повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації, підставою для такого рішення стало військове вторгнення Росії на територію України.
"Йдеться про ліцензії авіаперевізників на продукцію, запчастини, прилади, ліцензії на технічне авіаобслуговування, а також ліцензії тренувальних центрів для організацій і тренувальних пристроїв для імітації польотів", — пояснили в міністерстві.
У Мінцифрі нагадали, що раніше зверталися до ключових міжнародних організацій, зокрема до Європейської комісії, з вимогою повної інфраструктурної блокади РФ.
Якими будуть наслідки санкцій
Літаки, які не мають відповідних сертифікатів, позбавлені права здійснювати рейси в авіапросторі ЄС. Серед компаній із призупиненими ліцензіями є найбільші російські авіаперевізники такі як "Аерофлот", S7, "Волга-Дніпро", "Уральські авіалінії", "Азур" тощо.
При цьому EASA також зупинило дію ліцензії для низки підприємств, які надають технічне обслуговування авіатехніки, зокрема "А-Технікс", "S7 Інжиніринг", "Волга-Дніпро технікс". Окрім того, зупинені сертифікати виготовлених у Росії повітряних суден Ту-204 і Superjet 100. Регулятор зупинив і приймання та розгляд нових заявок на сертифікацію, що надійшли від російських організацій.
"Ці рішення напряму впливають на роботу російських авіакомпаній не лише в ЄС, але і по всьому світу. Головний авіарегулятор Європи, фактично, розриває усі зв’язки з російським авіаринком і ставить під серйозний сумнів його можливості щодо виконання безпекових гарантій", — пояснили в Мінцифрі.
26 лютого ЄС запровадив санкції проти Росії, відповідно до яких заборонено надавати технічну допомогу чи інші послуги, пов’язані з товарами та технологіями, придатними для використання в авіації чи космічній промисловості.
Що відомо
- Уряд Великої Британії запровадив нові санкції проти майже 400 російських бізнесменів та чиновників, зокрема проти Петра Авена, Михайла Фрідмана та Германа Хана.
- Декілька хедж-фондів із США заморозили активи російського мільярдера Романа Абрамовіча, після того, як уряд Великої Британії вніс його до списку підсанкційних олігархів РФ.
- Міністерство закордонних справ Австралії заявило про запровадження санкцій проти 33-х російських бізнесменів та членів їхніх родин.
- Міністерство фінансів США запровадило санкції проти 15 громадян Росії та Білорусі, а також відділу МВС Росії по Курчалоєвському району Чечні.
- Європейський Союз оприлюднив ухвалений 14 березня четвертий пакет санкцій, який посилює обмежувальні заходи проти фізичних та юридичних осіб Російської федерації, що були причетними до злочинних дій російської влади.
- Рада постійних представників ЄС затвердила четвертий пакет санкцій проти Росії військове вторгнення в Україну.
- Міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід заявив, що країна запровадить санкції проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну.
Читайте також
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області
Не тільки "нищівні санкції". Які компанії йдуть з Росії
Абрамович, Хан, Ернст. ЄС і Британія запроваджують нові санкції проти Росії
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!