Будують вуличні туалети, формують черги на зарядку телефонів та готують на вогнищах: чернігівці пристосовуються жити без звичних комунікацій. Деякі райони 4-ту добу лишаються без світла, води, газу та тепла.

Кілька фанер, старі двері та ковдра, замість входу, так містяни з того, що знайшли вдома та у підвалах, зібрали вуличні туалети. Каналізація не працює.
Чернігівець Олексій Бичук розповідає, що аварійна служба не дозволила користуватися туалетами, тому що не працюють насоси.
“Перші поверхи попливуть. Кинули клич: у 21-му сторіччі такі будови, називаються “Ме і Жо”. Довбали до пізньої ночі, не встигли поставити кришу. Сьогодні доробимо – буде ок”.

Вибухи у місцевому дворі не припиняються. Заряджати телефони люди йдуть на гул генератора та вишиковуються в чергу. Тут таки Софія Дмитренко – прийшла зарядити телефон, щоб додзвонитися до сина. 11-річний хлопець з бабусею і дідусем у Количівці. 4 доби не виходять на зв'язок.
“Немає зв'язку не можу сину додзвонитися, поговорити. Я вже просила тероборону, всіх, всі бояться їхати, бо там міни, місце закрите, не пускають. Я вже хотіла пішки йти, я вже не знаю, що вони там їдять”, сказала Софія Дмитренко


Генератор виставили на двір власники місцевої крамниці. Грошей з людей не беруть. Продавчиня Алла Лакизюк розповідає, що генератор поставили 12 березня.
“Велика подяка нашим військовим – вони дали бензину. Люди підзаряджаються, ми ось їсти готували. І сьогодні вирішили виставити. Але пальне. Проблема з пальним. Ми хоч щодня будемо виносити, було б з чим”.
За прилавком від того ж таки генератора Алла смажить оладки. В магазин мусила приїхати з родиною. Тут почуваються безпечніше.
“Родиною живемо тут. В нас на 9 поверсі квартира. Ми боїмося”.


Читайте також:
Чернігівці у пошуках безпеки сплять серед історій хвороб і архіву документів лікарні