Зниження інтенсивності активних боїв означає, що російська армія зазнала величезних втрат і змушена поповнювати особовий склад та перегруповувати війська. Водночас армія РФ спробує закріпитись на тимчасово окупованих територіях і не полишає плани наступальної операції.
Про це заявила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.
“Ворог робить висновки й вчиться воювати в наших реаліях та не полишає плани наступальної операції. Оскільки миттєвих результатів ворог не досяг, зараз вони намагаються досягти бодай чогось, аби звітувати своєму командуванню”, — сказала Маляр.
Заступниця міністра також відзначила, що тепер російські війська спробують закріпитись на рубежах тимчасово зайнятих територій, тому наразі вкрай важлива позиція місцевих громад. Зокрема Токмак, Мелітополь і Херсон сьогодні не дають РФ реалізувати свої плани.
Також у Міноборони попереджають, що останні події у Львівській області та Івано-Франківські показують, що РФ руйнує аеропорти та центри навчання.
Що відомо
- 13 березня приблизно о 7:00 в Івано-Франківську пролунали вибухи після відбою повітряної тривоги. Міський голова Руслан Марцінків під час онлайн-звернення повідомив, що Росія завдала по місту ракетний удар. Вперше у місті пролунали вибухи 24 лютого — у перший день війни. Тоді російські окупанти знищували ракетними комплексами аеропорт Івано-Франківська та склади ПММ.
- Також російські війська вранці 13 березня завдали авіаударів по Міжнародному центру миротворчості та безпеки на Львівщині, більш відомий як "Яворівський військовий полігон". Внаслідок авіаудару Росії по Яворівському полігону загинули 35 людей. Ще 134 з різним ступенем ураження перебувають у шпиталі.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. День 18. Онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!