Посівна кампанія на Одещині: аграріям не вистачає палива та насіння

Посівна кампанія на Одещині: аграріям не вистачає палива та насіння

Ексклюзивно
Посівна кампанія на Одещині: аграріям не вистачає палива та насіння
Google

Аграрії Одещини забезпечені паливом для проведення посівної кампанії на 20-25%. Про це в інтерв’ю "Українському радіо.Одеса" повідомила директорка департаменту аграрної політики та продовольства Одеської військової адміністрації Алла Стоянова.

"У зв‘язку з військовим становищем ситуація складніше, ніж ми очікували. На сьогодні, деякі аграрії сплатили за паливо, за добриво, за насіння, але не в повному обсязі отримали це від дистриб‘юторів. На сьогодні є нестача і по насінню, і по паливу – це те, що критичне", – розповіла чиновниця.

За її словами, площі посіву на Одещині цьогоріч такі ж, як і у 2021 році.

"Але яка буде якість зернових культур ми ще не знаємо. Бо ми наразі отримуємо інформацію, на який відсоток аграрії внесли добрива, а на якій ні, і, в залежності від цього, ми будемо мати можливість давати прогнози по врожайності", – заявила Алла Стоянова.

Чиновниця додала, що робітників для проведення посівної кампанії поки що вистачає. За її словами, агропідприємства можуть подати списки своїх працівників і вони не підлягатимуть мобілізації.

"Є такий механізм, як бронювання робітників агропідприємств, і, на сьогодні агропідприємства складають списки з працівниками, які будуть необхідні, щоб провести і посівну, і збиральну компанію. Ці списки надаються до Мінагрополітики, а далі вони будуть реєструватися в Збройних силах. Відповідно, ті працівники, які будуть подані в резерв, вони не будуть підлягати мобілізації", – розповіла Стоянова.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок