На Одещині чоловікам почали видавати повістки. Що це означає

На Одещині чоловікам почали видавати повістки. Що це означає

На Одещині чоловікам почали видавати повістки. Що це означає
Фото: Associated Press

Мобілізацію в усіх областях України оголосили 24 лютого 2022 року указом Президента №69/2022. Її проводитимуть протягом 90 днів із моменту набрання чинності документу, проте отримання повістки не означає зарахування до лав ЗСУ.

За даними Одеського обласного центру комплектування та соцпідтримки, в Одеській області районні ТЦК та СПТериторіальні центри комплектування та соціальної підтримки проводять призов громадян на військову службу. Повістки можуть вручати будь-де, а не лише вдома чи за місцем роботи.

Отримання повістки не означає автоматичне зарахування до лав ЗСУ чи інших військових підрозділів. У такий спосіб в центрах комплектування та соціальної підтримки перевіряють та оновлюють інформацію про військовозобов'язаних, розповіла Суспільному Ірина Драган, пресофіцерка Одеського обласного терцентру комплектування та соцпідтримки.

Сповіщення вручають посадові особи районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. У них можна просити на перевірку документи.

Чоловік, який отримав повістку, має з'явитися до військкомату та стати там на облік. Відповідальність за неявку до військкомату може бути як адміністративною, так і кримінальною. Штраф за ухиляння від призову становить від 510 до 850 гривень.

Повторне вчинення порушення протягом року, а також вчинення такого порушення в особливий період тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1 700 гривень.

Під загальну мобілізацію потрапляють чоловіки 18-60 років, які здатні обороняти країну. Відповідно до ст. 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", призову не підлягають:

 • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади та за підприємствами й установами, які встановлені Кабміном;
 • визнанні лікарською комісією тимчасово непридатними;
 • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років; дитина з інвалідністю; дитина-сирота;
 • жінки та чоловіки, які самостійно виховують неповнолітню дитину;
 • зайняті постійним доглядом за людьми, які його потребують;
 • народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • працівники органів військового управління;
 • інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках;
 • здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами, наукові працівники та педагоги, які працюють не менш як на 0,75 ставки;
 • жінки та чоловіки, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції;
 • ті, хто були звільнені у запас.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок