Енергоатом заявив, що готовий відмовитись від російського палива для АЕС

Енергоатом заявив, що готовий відмовитись від російського палива для АЕС

Енергоатом заявив, що готовий відмовитись від російського палива для АЕС
УНІАН

Українські атомні електростанції готові працювати без російського ядерного палива, натомість імпортуючи його зі Сполучених Штатів.

Про це повідомляє пресслужба НАЕК "Енергоатом України".

"Українські АЕС готові працювати без російського ядерного палива. Для цього Енергоатом й надалі закуповуватиме ядерне паливо Westinghouse", — йдеться у повідомленні.

Крім того, компанія обіцяє прискорити роботи щодо створення виробництва паливних касет в Україні на основі американської технології Westinghouse.

"Це дозволить повністю замістити паливо російського походження", — наголосили в "Енергоатомі".

У лютому повідомлялося, що близько половини українських АЕС використовують російське ядерне паливо. Інша частину постачає американська компанія "Westinghouse".

"Якщо буде якась ситуація форс-мажорна із РФ, на які ми також очікуємо, що у нас по договору із “Westinghouse”, на той період, який у нас вистачає палива, вони підвищать своє виробництво і забезпечать нас паливом", — зазначив керівник "Енергоатому" Петро Котін.

У випадку припинення постачання російського палива, в України є його запас на 2 роки, запевняють в "Енергоатомі".

Що відомо

  • Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що більше не отримує даних від системи моніторингу ядерних матеріалів на Чорнобильській АЕС.
  • Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що готовий поїхати на Чорнобильську атомну електростанцію, щоб переконатися у дотриманні правил безпеки сторонами.
  • Мер Славутича Юрій Фомічев повідомив, що персонал Чорнобильської атомної електростанції 11 день працює без можливості змінитися та повернутися у місто Славутич до своїх рідних.
  • Уночі 4 березня у результаті обстрілів з боку російських військ на Запорізькій АЕС спалахнула пожежа. Згодом її вдалося ліквідувати.
  • В Енергоатомі повідомили про пошкодження першого енергоблоку Запорізької АЕС внаслідок обстрілів РФ та попередили, що це може призвести до трагічних наслідків для усього світу.
Війна — усі останні новини

Вибір редакції

На початок