Меблі та вказівники для укриттів і волонтерських центрів почали робити на одному з підприємств у Рівному. Його директор пояснив, що раніше виготовляв декорації та вивіски, але змінив профіль через російське вторгнення. Дизайн меблів він розробив сам. Їх можна збирати як конструктор.
Директор підприємства з виробництва вивісок та декору Костянтин Чеславський спроєктував верстат, що вирізає полиці для стелажа. Стелаж розбірний і мобільний.
"Таким чином зроблено, що не треба ні викруток, нічого. Ми просто вставляємо і воно має упори, затискачі, замки. Я не використовую ні цвяхів, ні клею, нічого", – каже Костянтин Чеславський.

Далі майструвати традиційну для фірми продукцію вже неактуально, каже пан Костянтин.

Цей стелаж він хоче передати Народному дому, аби гуманітарну допомогу там не клали на підлогу. Також майстер сподівається, що її буде легше сортувати. Каже, одна полиця має витримати п'ятдесят кілограмів.
"Ті підприємства, те виробництво, які були спрямовані на звичайні потреби, цивільні, мирні, треба переорієнтовувати на той лад, який є. На часі ще один виріб, який я спроєктував і найближчим часом зроблю: велика така скринька з фанери або матеріалів листових, твердих, просто для збору гуманітарної допомоги або роздачі її з цього кошика", – додає директор підприємства Костянтин Чеславський.

Серед розробок – прототип лежака для укриттів, зроблений із врахуванням нормативів про цивільний захист. Костянтин Чеславський каже: двоє людей його зберуть за дві хвилини. На ліжко йде пів листа матеріалу, майстер міг би робити таких двадцять на добу. Чоловік вивчає потреби у соцмережах. Користуючись приїздом Суспільного, закликає причетних звертатися до нього.
"Перша думка була, коли я слухав улюбленого блогера Романа Цимбалюка, і він розказував про першу ніч в бомбосховищі. Найбільше враження, що він просто змерз там. Каже: "Там холодно, ви не уявляєте, як там провести ніч". Кожна людина інтуїтивно, зрозуміло, як одна деталь до другої пасує, може збирати це. Ніяких інструментів не потрібно", – додає підприємець.


Робить ці речі чоловік безплатно – як і вказівники, які тепер позначають сховища в обласній лікарні. Пояснює, вони зекономлять час на пошук укриття.
Пан Костянтин готовий займатися цим надалі, але йому треба матеріали – фанера, пластик і чорнила.
"Я зараз сам, бо не маю можливості сказати: "Давай працювати". А гроші, хліб за що купляти? Я поки ні копійки не отримав за ці роботи й не планую отримати. Якісь потреби коштом своїх ресурсів я можу зробити. Є розуміння, що так довго не може продовжуватися", – каже Костянтин Чеславський.
Читайте також
- У Рівному відкриваються перукарні. Чому це важливо
- У Рівному волонтери шиють для війська теплі куртки та підсумки для армійських аптечок
- Підприємець з Рівного безплатно виготовляє лавки для бомбосховищ
- Волонтерська допомога у Рівному: чого потребують військові та тероборона
- У Рівному волонтери виготовляють маскувальні нашоломники для військових