Переселенців з трьох регіонів поселили в гуртожитку кропивницького технічного університету

Переселенців з трьох регіонів поселили в гуртожитку кропивницького технічного університету

Переселенців з трьох регіонів поселили в гуртожитку кропивницького технічного університету

Переселенців з Донецької, Луганської та Харківської областей поселили в гуртожитку національного технічного університету Кропивницького. Нині їх там сотня. Проживання безкоштовне. Суспільне розповість, які умови створили та скільки вільних місць мають.

Євген Дегтярьов разом з родиною виїхали з міста Волноваха Донецької області 28 лютого.

"Це було о 07:00, обстріли трохи стихли, сил вже не було сидіти і ми вирішили вже, як буде: або доїдемо, або ні. Машина ціла, нам пощастило, що її не розбомбили. Сіли й поїхали, я, дружина, двоє синів і бабуся".

У Кропивницький добиралися дві доби. Тиждень живуть у гуртожитку технічного університету. Про нього дізналися від знайомої.

"Нас дуже добре прийняли, нагодували, дали житло, тому що ми по суті безпритульні. Коли ми виїжджали, поряд та навпроти вулиці горіли будинки. Мама залишилася у п’ятиповерхівці з моєю сестрою і племінником, я не знаю їхню долю. У перший день війни поряд з їхнім будинком впала авіабомба, тому вони взагалі бояться виходити на вулицю. Навіть, коли їх приходять евакуювати, вони не виходять". За словами Євгена, після закінчення війни хоче повернутися додому.

Живе у гуртожитку переселенець з Волновахи Ігор Бабич. Каже, з дружиною та двома синами приїхали тиждень тому. З собою забрали собаку Джессі.

"Вона дуже боялася, ховалася. Ми з дружиною лежали поряд, накривалися ковдрою, вона між нами лягала, голову свою нам під руки клала і їй не так страшно було. Ніколи не думав, що тварини теж так бояться, як і люди. Зранку обстріли припинилися, у чому були сіли в машину та й поїхали".

Каже, спочатку хотіли їхати на захід України. "Подивилися, що туди виїжджає практично вся Україна, тому вирішили приїхати у Кропивницький. Нас ніхто звідси не виганяє, кажуть живіть, скільки хочете. Все-таки будемо сподіватися, що настане мир".

У Кропивницькому для переселенців виділили чотири гуртожитки. У кімнатах є ліжка, шафа, стіл, душова і туалет, говорить ректор університету Володимир Кропівний.

"Тут жили 160 іноземців, які у нас навчалися і нині виїхали за межі України. Перша хвиля була після 25 лютого, ми розміщували за ніч майже 200 людей, але більшість з них вранці їхали далі. Частина залишилася, з харчуванням допомагають волонтери та Червоний Хрест".

Нині у гуртожитку мають 200 вільних місць.

Що відомо

В Кіровоградській області на 9 березня 2022 року працівники Штабу по роботі з переселенцями Кіровоградської обласної військової адміністрації розмістили 30120 людей, в тому числі 8039 дітей. Інформація вірна на 16:30. Про це Суспільному розповіла радниця голови обласної адміністрації з питань переселенців Валентина Кулачко.

Читайте також

  • Всі відділення Кіровоградської обласної дитячої лікарні перевели у підвальні приміщення
  • Новини Кіровоградщини 9 березня. Чотирнадцятий день вторгнення Росії в Україну
  • Вторгнення Росії. День чотирнадцятий. Всі новини України
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок