У Бердянську РФ поширює пропагандистські матеріали, на Чернігівщині знищує вежі зв'язку — Генштаб

У Бердянську РФ поширює пропагандистські матеріали, на Чернігівщині знищує вежі зв'язку — Генштаб

У Бердянську РФ поширює пропагандистські матеріали, на Чернігівщині знищує вежі зв'язку — Генштаб
Суспільне Суми

В Україні 14-ту добу триває протистояння російському воєнному вторгненню. Як повідомили у Генштабі ЗСУ, угруповання сил оборони продовжує вести оборонну операцію у межах визначених операційних зон.

На Північному та Північно-західному напрямках продовжується ведення бойових дій в Поліському та Волинському операційних районах, а також вздовж ділянки державного кордону України та в районах населених пунктів Ніжин, Іваниця, Тростянець, триває оборона Чернігова.

Угруповання сил і засобів оборони Києва відбиває наступ військ РФ, наносить вогневе ураження наступальним угрупованням та стійко утримує визначені рубежі.

На Південному напрямку оперативні угруповання сил оборони прикривають державний кордон України та морське узбережжя, охороняють і обороняють аеродроми та об’єкти критичної інфраструктури.

На інших напрямках угруповання військ проводять стабілізаційну операцію та виконують завдання територіальної оборони, повідомили у Генштабі.

Повітряні Сили ЗС України відбивають ракетно-бомбові удари та знищують засоби повітряного нападу окупантів, здійснюють протиповітряне прикриття важливих об’єктів інфраструктури України та угруповань військ.

За наявною інформацією, у зв’язку з численними втратами особового складу РФ продовжує проводити приховану мобілізацію під виглядом навчальних зборів на тимчасово окупованій території АР Крим, Краснодарському краї та окремих районів Донецької і Луганської областей, повідомили у Генштабі. Також Росія активізувала набір добровольців для війни на території України.

Крім того, зафіксовано випадки відрахування юнаків призовного віку з вищих навчальних закладів РФ для поповнення резерву армії.

РФ не виключає можливості залучити до війні в Україні військовослужбовців невизнаної Придністровської Молдавської Республіки у кількості до 800 чоловік, проте морально-психологічний стан зазначеного особового складу залишається на низькому рівні, інформує Генштаб.

У Бердянську війська РФ почали поширювати пропагандистські матеріали для дискредитації військово-політичного керівництва України.

У населених пунктах Чернігівської області, що тимчасово зайняті російськими військами, війська РФ, у порушення норм Міжнародного гуманітарного права, продовжують переховувати озброєння та військову техніку серед житлових будинків та в приміщеннях сільськогосподарських об’єктів. Використовують мережу лікувальних закладів для надання медичної допомоги пораненому особовому складу. Окупанти виводять з ладу вежі стільникового зв’язку.

В Херсонській області виявлено, що військовослужбовці ЗС РФ, переодягнені у цивільний одяг, висувалися у напрямку на місто Миколаїв.

За наявною інформацією серед особового складу окупаційних військ розповсюджуються панічні настрої через великі втрати в живої силі та техніці, повідомили у Генштабі ЗСУ.

Читайте також

Вторгнення Росії. День чотирнадцятий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Путін вчинив як воєнний злочинець". Інтерв'ю з доктором юридичних наук Савчиним

Війна — усі останні новини
На початок