Росіяни катують працівників Запорізької АЕС — міністр енергетики

Росіяни катують працівників Запорізької АЕС — міністр енергетики

Росіяни катують працівників Запорізької АЕС — міністр енергетики
. Герман Галущенко. Фото: energoatom.com

Російські військові за допомогою катувань змусили персонал Запорізької атомної електростанції записати фейкове звернення, щоб використати його з пропагандистською метою.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

"Персонал захопленої росіянами Запорізької атомної станції піддається катуванням. Більше того, за наявною у нас інформацією, війська окупантів змусили керівництво станції записати звернення, яке планують використати в пропагандистських цілях. Пропагандистська машина Росії створить черговий фейк, який буде демонструвати своїм громадянам та міжнародній спільноті для виправдання власних злочинів", — розповів посадовець.

Він зазначив, що працівники ЗАЕС утримуються у заручниках вже чотири дні, при цьому всередині станції перебувають близько 500 російських солдатів і 50 одиниць важкої техніки. При цьому працівники станції фізично та психологічно виснажені.

"Ми закликаємо наших міжнародних партнерів вжити всіх заходів для того, щоб заборонити ведення бойових дій довкола атомних станцій, вивести окупаційні війська з захоплених атомних об’єктів та закрити небо над Україною", — підкреслив міністр.

За його словами, аварія на атомних станціях внаслідок застосування росіянами зброї призведе до катастрофи загальноєвропейського масштабу, а відповідальність за це буде повністю на Росії.

"Якщо таке станеться, європейцям доведеться змінити затишок своїх осель на радіаційні укриття", — зауважив Галущенко.

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну. День 13. Онлайн

Що відомо

  • Раніше Герман Галущенко заявив, що на відновлення енергосистеми в Україні після війни потрібні будуть десятки мільярдів євро.
  • Єврорада погодила екстрене приєднання України до енергосистеми ЄС. Це може відбутися за кілька тижнів. Вартість електроенергії для споживачів як побутових, так і промисловості, буде доступною і навіть нижчою ніж у Європі.
  • Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Європейський союз має вже зараз розробити план повоєнної відбудови України. На його думку, важливою є енергетична безпека.
  • Світовий банк надасть Україні екстрену фінансову підтримку на суму понад 700 мільйонів доларів. Про це повідомили у Світовому банку.
  • Якщо Захід продовжить заборону російської нафти — РФ закриє свій магістральний газопровід з Німеччини. Про це заявив віцепрем'єр-міністр РФ Олександр Новак, пише BBC. ЄС отримує близько 40% свого газу і 30% нафти з Росії та не має легких замінників, якщо поставки перериваються.
  • Запорізька АЕС та місто Енергодар перебувають під контролем російських військових формувань. Оперативний персонал контролює стан енергоблоків та забезпечує їхнє безпечне використання.
Війна — усі останні новини
На початок