Нема продуктів та ліків – як живе Славутич в облозі російських військ

Нема продуктів та ліків – як живе Славутич в облозі російських військ

Нема продуктів та ліків – як живе Славутич в облозі російських військ
ФОТО: Kanaldom.com

Магазини й аптеки – порожні, нових поставок продуктів та ліків немає. Як розповів у коментарі Суспільному міський голова Славутича Юрій Фомічев, що навколо міста стоять окупанти, а тому до міста не завозять продукти та ліки.

“Магазини порожні, у людей продукти закінчуються. Є якісь запаси тривалого зберігання, проте не у всіх. Така сама історія з медикаментами. Зараз взагалі немає жодної логістики до Славутича, жодним транспортом”.

За можливості людей забезпечують хлібом.

“Ми збираємо зерно по селах, трішки випікаємо, але це відсотків десять від потреби, не більше. Розлітається цей хліб моментально”.

У ранковому відеозверненні до жителів Славутича Юрій Фомічев закликав:

“Ті, хто вчора придбав свою хлібинку, і кому вистачає на сьогодні, не йдіть в чергу, дайте іншим купити. Ми сегментуємо ту частину населення, яка є найменш захищеною, і намагаємося її централізовано забезпечувати продуктами. Всі інші, прошу набратися терпіння, витримати й пройти все це. Переконаний, що найближчим часом все буде добре”.

Майя Руденко, керівниця групи у зв’язках з громадськістю та пресою ЧАЕС розповіла: в ситуації, коли продукти не завозяться, рятують навколишні села, але вони й самі не багаті. Щоранку біля магазинів створюються черги по 30, 50, а то й 100 людей, бо, можливо, щось підвезуть.

“Я не можу сказати, що це гуманітарна катастрофа, яка сталася, але складна ситуація, складна економічна ситуація, дуже й дуже. Але я не знаю, чи це найскладніша ситуація в Україні, коли бачу, що відбувається в решті міст і сіл України. Люди гуртуються, щоб допомогти одне одному, я собі й не уявляла, що таке буває”.

Жителька Славутича Валентина розповіла, що хліб вчора побачила перше за 12 днів, запасу борошна вдома також не було. Хотіла з родиною виїхати до Києва, бо там живуть діти, – не вдалося. За її словами, ситуація з продуктами скрутна, але люди об’єднуються, щоб допомогти іншим.

“Сім’ї залишилися з мінімальними продуктами, але якщо потрібно для лікарні, для діточок, кожен щось знаходить і приносить – чи то одне яєчко, чи то 100 грамів крупи або цукру, чи кілька яблучок. Так дружно намагаємося пережити цю страшну війну”.

Також жінка додала, що порядок в місті контролюється поліцією та територіальною обороною, їм допомагають жителі.

“Уповноважені будинків беруть під контроль свої будинки, кожну годину роблять обхід на предмет міток, і щоб не було мародерів. Особисто ми не бачили, щоб у нас тут були якісь диверсанти чи мародери”.

Скільки ще Славутич перебуватиме в ізоляції, міський голова Юрій Фомічев спрогнозувати не може.

“Коли будуть гуманітарні коридори – тоді буде якесь розуміння ситуації. Поки що так. Люди тримаються, але важко – скаржаться, переживають, бояться, що буде далі”.

Читайте також:

План "Б" російських окупантів: військовий експерт Жирохов про повномасштабне вторгнення в Україну

На початок