Скадовськ на Херсонщині у час вторгнення російських військ: як живе місто

Скадовськ на Херсонщині у час вторгнення російських військ: як живе місто

Скадовськ на Херсонщині у час вторгнення російських військ: як живе місто

У Скадовську на Херсонщині станом на вечір 7 березня всі комунальні служби працюють, хліб випікається. Є проблема з постачанням ліків, повідомив міський голова Олександр Яковлєв на сторінці у Facebook.

"Ми працюємо щодня, і завтра зберемось, не дивлячись на святковий день. Так само і сільські старостати. Вони щоранку на роботі. З 9 до 12 години можете звертатись до свого старостату, соціальної служби та розв'язувати питання. Вам мають надати необхідну підтримку", - говорить міський голова.

Проблему з хлібом змогли розв'язати завдяки допомозі підприємства "Дослідна станція Інститут рису", каже Яковлєв. Вони забезпечують борошном по пільговій ціні, що дозволяє зберігати вартість хліба на тому самому рівні. Також це підприємство забезпечує жителів молоком - по 1,5 тонни на день.

Пенсії, які надходять на картки, вже виплачені до 14 березня. Пошта намагається знайти шляхи, щоб розпочати виплати пенсіонерам, які отримують пенсію готівкою.

"Поки що вони не видаються, але є домовленість, що буде підкріплення готівкою як від підприємств, так, можливо, і від банку. Якщо у Скадовську є підприємство, яке хоче здати готівку, то пошта укладає всі договори на прийом виручки, бо банки закриті, і це допоможе виплатити пенсії і пенсіонери знову прийдуть до вас у магазини за товарами. Тому прошу звертатись до Укрпошти. Вони - дуже гнучкі й намагаються розв'язувати питання з грошима", - говорить міський голова Скадовська.

Важко з постачанням ліків. Вони практично зараз не надходять.

"Ми зробили замовлення, але чіткої ситуації поки не можемо бачити. Немає розуміння, коли це станеться. Але процес іде і, думаю, ліки ми отримаємо. Ми запланували збори квартальних на 9 березня, 11 годину у міській раді, хочемо виявити тих людей, які дійсно потребують допомоги. Бо по Скадовську ми більш-менш намагаємось відпрацьовувати всіх тих, хто потребує допомоги", - говорить міський голова.

Продаж алкоголю - заборонений. Територію громади патрулює громадське формування. Ситуація контрольована.

"Вночі були порушники комендантської години. Звертаюсь з проханням її дотримуватись, щоб ми далі могли спокійно жити. Інколи ми чуємо відгуки війни, але поблизу Скадовська нічого до цього моменту не відбувалось. Останній раз декілька днів тому було на базі, де очисні споруди. Ми маємо майже все необхідне сьогодні. Не маємо спокою, переживаємо, допомагаємо військам і радіємо нашим перемогам. Перемога буде повна для всіх. ", - сказав Олександр Яковлєв.

Що відомо:

  • 24 лютого війська РФ перетнули кордон України і розпочали масштабне вторгнення.
  • На Херсонщині кілька днів йшли бої. 1 березня війська окупантів зайшли в Херсон.
  • 2 березня російські військові висунули вимоги жителям міста. Права людей сильно обмежені, але Херсон залишається українським.
  • 3 березня у Херсоні російські військові захопили телевежу. Зранку 4 березня у Херсонській області почали транслювати 24 російські теле та 3 радіоканали.
  • Місто залишається в облозі. Періодично глушать мобільний зв'язок і інтернет. Машини з продуктами та ліками до Херсона не пускають. Натомість до міста приїхав російський гумконвой з Криму. Та за продуктами не прийшов жоден із херсонців.
  • 5 березня жителі Херсона вийшли на мирну акцію протесту, щоб показати окупантам Херсон - це Україна. Наступного дня до них доєдналися Нова Каховка, Каховка, Таврійськ, Генічеськ, Новоолексіївка, Каланчак.
  • 6 березня Президент України присвоїв Херсону звання "Місто-герой"

Читайте також

  • Компанії, що продають харчові продукти, закликають допомогти Херсону
  • Жителів Голої Пристані запрошують на патріотичну ходу

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок