Близько 150 тонн гуманітарного вантажу з-за кордону завозять щодня на Закарпаття

Близько 150 тонн гуманітарного вантажу з-за кордону завозять щодня на Закарпаття

Близько 150 тонн гуманітарного вантажу з-за кордону завозять щодня на Закарпаття
Анна Хименець

Близько 150 тонн гуманітарного вантажу з-за кордону завозять щодня на Закарпаття. Про це Суспільному повідомив прессекретар обласної військової адміністрації Роман Молдавчук.

Йдеться про речі, призначені для вимушених переселенців, а також для відправки до областей України, де тривають бойові дії.

Продукти, одяг, засоби гігієни та інші речі збирають для України у місті Млада Болеслав у Чехії. Це за 60 кілометрів від Праги. Відправки проводять щодня, — розповідає ужгородка, яка зараз волонтерить за кордоном, Андріана Шимко.

"Це одяг для переселенців: як дорослий, так і дитячий. Також їжа, дитяче харчування, підгузки. Відправляють фурами, тому що весь час є потік людей, які все це приносять. Приносять як чехи, так і українці, які тут проживають. Несуть і нові речі, і свої речі. Тобто кожен ділиться тим, що може. І кожного дня відправляється вантаж. Також зараз у Чехії багато переселенців з України, які сюди приїхали і також долучаються до цієї допомоги", — відзначила волонтерка.

Волонтерить у Чехії і місцевий житель Віт Шінделка. "Я максимально солідарний з Україною. Ми особисто відвезли памперси, одяг, необхідні речі, такі, як продукти харчування, зокрема, макаронні вироби, цукор, рис. Робимо максимум для того, щоб допомогти. Ця ситуація дуже важка. Ми теж були в такій ситуації, як Україна і український народ зараз. Тому цим висловлюємо свою підтримку, щоб вони витримали, щоб не здавалися. Думаємо, це незабаром закінчиться", — розповів волонтер.

А в Словаччині збір гуманітарної допомоги для українських військових та переселенців організувала, зокрема, ужгородка Анна Химинець. Дівчина ще до війни проживала в Братиславі. Волонтерський пункт облаштували в місцевій школі.

"Про це ми інформували батьків і дітей, які вчаться в нашій школі, та знайомих. За два дні ми зібрали 500 кілограмів речей: дитячий одяг, дорослий, харчові продукти, матраци, подушки, ковдри. Для дітей були розмальовки, олівці. Наразі ми плануємо відкрити гуманітарну допомогу для біженців", — зауважила ужгородка.

Центри, які приймають гуманітарну допомогу з-за кордону, діють наразі в Ужгороді.

Наприклад, гуманітарний хаб, куди прибувають товари від Угорщини. Тут медичний вантаж формують медики, вони відбирають ліки та обладнання. В іншому пункті — вантажі зі Словаччини. За словами голови обласної військової адміністрації Віктора Микити, загалом з-за кордону вже відправили понад 1500 тонн вантажу, який надійшов з-за кордону, до областей, де тривають бойові дії. Очільник області відзначив: в перші дні війни ОВА комунікувала з митниками і прикордонниками щодо прийому вантажів. Однак тепер це не в компетенції військової адміністрації.

"Наразі військова адміністрація не може здійснювати контроль або сприяти чи заважати ввезенню гуманітарної допомоги на територію області. Це є в компетенції митниці. Для чоловіків призовного віку, які їдуть за гуманітарною допомогою, також визначено порядок. Адміністрація Державної прикордонної служби здійснює вивчення матеріалів, які подаються, і приймає рішення щодо випуску цих громадян", — повідомив голова Закарпатської ОВА.

За словами Віктора Микити, до сортування гуманітарної допомоги залучатимуть і вимушених переселенців. Наразі вирішують питання, чи отримуватимуть вони за це зарплату.

Що відомо:

  • З 1 березня 2022 року на території Закарпаття заборонено продаж алкоголю.
  • В Україні 24 лютого запровадили воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії;
  • Вторгнення Росії в Україну. День дванадцятий. Онлайн;
  • Майже 1 300 вимушених переселенців прийняли у Баранинській територіальній громаді на Закарпатті.

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок