45 вимушено переселених українців з Чернігова, Волновахи та Ніжина зараз проживають у гуртожитку Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти. Про це Суспільному розповів директор закладу Петро Олешко.
Перших переселенців з Чернігівської області в гуртожитку прихистили 26 лютого.
Волонтери приносять вимушено переміщеним українцям їжу, одяг та засоби першої необхідності. Годують їх у їдальні. Харчування забезпечують працівники Луцького комбінату шкільного і студентського харчування, — каже Петро Олешко.
17-річний студент Роман народився і виріс у Волновасі. Каже: війна для нього почалась, коли йому було 10 років. Зараз він намагається шукати тих, хто може вивезти людей з Волновахи та відвезти туди гуманітарну допомогу.
Нині у Луцьку чекає свою маму, яку вдалось вмовити виїхати з Волновахи. Разом з нею до Луцька має приїхати ще 18 жителів окупованого міста..

Марина приїхала до Луцька з Чернігівської області. Вивезла з-під обстрілів двох дітей 5-річну та 2-місячну донечок. Каже: дорога була нелегкою.

Тетяна Логойко теж з Чернігівської області. До Луцька приїхала з двома дітьми. Каже: на збори мала десять хвилин."У Чернігові в мене залишилась, сестра, мама та племінники", — каже жінка.
Загалом у гуртожитку Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти може проживати сотня людей, — каже Петро Олешко. Ще 50 місць станом на 7 березня — вільні.
Що відомо
- Прихисток вимушено евакуйованим людям на Волині надають у закладах освіти, житло шукають волонтери, пропозиції надають церкви і свідомі волиняни.
- На Волині цілодобово працює "гаряча лінія" для вимушено переміщених українців. Такі центри наразі працюють у місті Володимирі, Нововолинську, Ковелі та Луцьку.
- 4 березня у місто Ковель потягом прибули майже 700 дітей з притулків та інтернатів Одеської області.