Фізична тривога: що це і як з нею впоратись. Поради вінницької психологині

Фізична тривога: що це і як з нею впоратись. Поради вінницької психологині

Фізична тривога: що це і як з нею впоратись. Поради вінницької психологині
Фото ілюстративне Джерело: vilni.school

Тривога — це насамперед реакція нашого тіла. Перше, що потрібно зробити— постаратися зняти фізичну напругу. Про це Суспільному розповіла вінницька психологиня Тетяна Сус.

"Не даремно під час тривоги чи паніки пришвидшується серцебиття, збільшується частота дихання, скорочуються м’язи, розширюються зіниці тощо. Так тіло реагує на небезпеку. Активізує всі свої ресурси, щоб боротись, чи тікати. Через це, перше, що потрібно для заспокоєння — робота з тілом", — говорить Тетяна Сус.

Вона розповіла три прийоми, які допоможуть послабити фізичні прояви тривоги та заспокоїтися.

"Заземлення"

Сенс полягає в тому, щоб зосередити всю увагу на тілесних відчуттях.

"Зручно присісти, поставити стопи на землю. Заплющити очі і відчути кожну клітинку свого тіла. Відчути, як розслабляється голова, потилиця, обличчя, шия, плечі, руки і т.д. Яку вагу має тіло. Які відчуття у кожній його частині. Тривалість вправи 4-7 хвилин”, — каже психологиня.

Дихання

Правильне дихання теж чудово працює в боротьбі з тривогою.

"Якщо в стресі частота дихання стає більшою, свідомо зменшуємо її. Для цього розтягуємо один дихальний акт в 30 секунд. Або ж: вдих 3 секунди, затримка дихання 7 секунд і максимально довгий видох. Ніби на вашому носі є маленька пір’їнка, яку не можна зрушити", — радить Тетяна Сус.

Читайте також: На залізничному вокзалі Вінниці можна отримати психологічну допомогу

Працетерапія

Для більшості українців, які не звикли розслаблятися і, навпаки, люблять бути зайняті — найкраще допомагає працетерапія.

"Це миття посуду, прибирання подвір’я, розгрузка і засипання піску в мішки для блок постів, прибирання в укритті, готування їжі для рідних, чи наших захисників. Це те, що дозволить вивільнити негативні емоції екологічно та відволікти думки від причини тривоги”, — говорить Тетяна Сус.

Читайте також:

  • Як досягнути спокою: сім порад від вінницької психологині
  • У Вінниці безкоштовно навчають долікарській допомозі

Вибір редакції

На початок