Від початку війни Львівщина прийняла понад 110 тисяч переселенців

Від початку війни Львівщина прийняла понад 110 тисяч переселенців

Від початку війни Львівщина прийняла понад 110 тисяч переселенців
АР

Від початку повномасштабного вторгнення Росії на Львівщину приїхали понад 110 тисяч людей. Зокрема, в область доправили понад тисячу дітей з дитячих будинків, сиротинців, інтернатів та спецзакладів різних областей. Про це під час брифінгу повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

За словами Максима Козицького, переселенців доправляють у штаб на Арені Львів, до центрів гуманітарної допомоги, а також до кордону автобусами, які чекають біля Головного залізничного вокзалу.

"Така сама локація облаштовується зараз на Приміському вокзалі. І ми надіємося сьогодні-завтра відкрити чотири таких місця для розвантаження залізничного вокзалу і розподілення переселенців по області. Можливо, це будуть Дрогобич, Стрий, Самбір і напрямок Золочева, Буська або Красного. З Укрзалізницею працюємо в тому напрямку для того, щоб люди могли поселятися не тільки у Львові, а й в інших районах області", — каже Максим Козицький.

Начальник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис каже, від початку війни на Львівщину доправили понад тисячу дітей з дитбудинків, сиротинців, інтернатів та спецзакладів. Їх евакуювали з Донецької, Луганської, Одеської, Харківської, Київської, Чернігівської та Полтавської областей. Серед них як немовлята, так і діти старшого шкільного віку.

"Учора до нас приїхали діти з Харківського спеціалізованого будинку дитини "Гіпократ", яким необхідна паліативна допомога. Дорога з зони бойових дій тривала майже тиждень, однак зараз діти у безпеці", — каже Володимир Лис.

Окремі групи дітей залишаються на Львівщині. Решта — транзитом їдуть у Польщу, Словаччину та Італію. Дітей там зустрічають та поселяють на проживання, дбають та забезпечують необхідним.

"Десь на третій день, коли до нас приїхали діти з дитбудинку Сєверодонецька, ми бачили в їхніх очах страх, невизначеність та втому. Нам важко уявити, що їм довелось пережити. Звісно, дітям ніхто та ніщо не замінить домівку, але зараз ми намагаємось усю свою турботу спрямувати на дітей, показати, що вони у безпеці. Працюємо також з психологами та медиками, щоб надати кваліфіковану допомогу", — додає Володимир Лис.

Наразі місць для розселення дорослих та дітей не бракує.

Читайте також: Як фотостудію у Львові перетворили на притулок для переселенців. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок