Як зекономити. 9 речей, на які ми дарма витрачаємо гроші

Як зекономити. 9 речей, на які ми дарма витрачаємо гроші

Як зекономити. 9 речей, на які ми дарма витрачаємо гроші

Пандемія коронавірусу дуже швидко вдарила по світовій економіці загалом — і зачепила звичайних людей. Хтось пішов у неоплачувану відпустку, а дехто взагалі лишився без роботи. Як би там не було, багатьом із нас доведеться серйозно переглянути власний бюджет і фінансове планування. Щоб не гаяти часу та не відкладати це на потім, ми склали список речей і послуг, від яких можна безболісно відмовитись уже сьогодні.

Поїздки та польоти "на вихідні"

Як це було раніше? Бачиш знижку — береш квиток на лоукост, навіть не задумуючись, чи воно потрібно. Дешево ж! І потім ці дешеві квитки присипляють пильність — уся подорож проходить під їхньою оманливою вартістю. Насправді ж навіть маленька закордонна подорож — це ще плата за житло, смачну їжу (від якої також важко відмовлятись) та спонтанні покупки, "бо в нас таких крамниць немає". І от уже відчутної частини зарплатні немає. Не страшно це було в інші часи, якщо сидиш на стабільній работі й думаєш: "та нічого, все одно прийде нова зарплата". Нинішня криза продемонструвала, що жодна робота не гарантує стабільності, а "фінансова подушка" важливіша за пару нових джинсів або черевиків з Європи.

Читайте також: "Креативне мислення у нас в крові. Згадуємо українські телешоу 90-х, які вас приємно здивують"

Сезонне оновлення гардеробу

Якщо ви полюбляєте прості й однотонні речі, звідки тоді ця купа одягу в шафці? Поширення та популярність торговельних центрів як осередків нашого дозвілля зробила нас "автоматичними покупцями". Хочеш просто сходити в кіно, але не втримаєшся від візиту в супермаркет, а "якщо ми вже тут", то зайдеш у декілька магазинів одягу. Просто подивитись — а раптом треба щось придбати. Яскраві кросівки гіпнотизують, знижки перетворюють на слухняного раба. Досить! Саме час почати сповідувати мінімалізм — і перебрати стиль Стіва Джобса: чорний гольф, сині джинси, сірі кросівки — цього вистачить на кожен день. Важливо, щоб одяг був чистим, приємним та комфортним. Те, наскільки він новий, уже давно не має значення.

Смачненьке "на вечір" і кава

Як зекономити. 9 речей, на які ми дарма витрачаємо гроші

У кожного з нас є свої щоденні звички. Курці не можуть без цигарок: у них і перша особлива, і післяобідня, а ще перед сном. Хтось не здатен функціонувати без сніданку, а інший навмисне його пропускає, щоб наїстись в обід. Так чи інакше, ми дуже часто сильно прив’язуємось до наших маленьких буденних ритуалів. І можемо абсолютно не задумуючись "зливати" на них нічогенькі такі суми грошей. От давайте рахувати. Приємно ж зайти по дорозі на роботу в улюблену кав’ярню по лате, а повертаючись додому, взяти чогось смачненького собі "на вечір"? А в обід знов поїсти у кафе, замість тягнути ті дурнуваті судочки. Так за місяць і набігає чимала сума, яку можна було б зекономити.

Шкідливі звички

Тепер ще серйозніше питання. Кожен сам обирає, як йому будувати життя, ми всі дорослі люди. Але давайте об’єктивно. Як далеко ви зайшли у ваших "маленьких слабкостях"? Скільки витрачаєте на алкоголь в місяць "для себе"? Скільки лишаєте в барі? Немає потреби встановлювати на смартфон спеціальний калькулятор, аби зрозуміти, що на шкідливі звички, які вам досі подобаються, витрачається забагато. Під час карантину якраз є можливість не знижувати градус тривоги вином чи пивом, а побути "на тверезому" і зробити переоцінку звичного вже способу життя.

Подивіться на це не своїми очима (бо у вас напевно буде багато аргументів нічого не змінювати і нікого не слухати) — подивіться очима тверезої і при цьому соціально активної людини. Ніхто не примушує вас усе кидати й активно виступати за здоровий спосіб життя, зовсім ні. Якщо задаватися конкретними питаннями: чи так потрібна була та шоста чарка о третій ночі або додатковий келих пива під час посиденьок із друзями? Скоріш за все, відповідь буде "ні".

Просто ми часто робимо це на автоматі, за компанію, як елемент соціалізації. Мало кому дійсно весь час хочеться випити (а якщо хочеться і можеться на самоті, то це вже початкова стадія захворювання під назвою "алкоголізм"). Але повірте, якщо друзі вже зібрались, а ви вип’єте за вечір хіба що чаю, це не завадить вам розказати про себе та послухати інших. Якщо вважаєте, що найцікавіше відбувається на перекурах (і в цьому є часточка правди), виходьте з курцями, але не підпалюйте цигарку. Просто постійте і поспілкуйтесь. Звикнете до нової поведінки — не тільки зекономите гроші, а й збережете здоров’я.

Попкорн

Як зекономити. 9 речей, на які ми дарма витрачаємо гроші

Походи в кіно — це чудово. Однак чи є нагальна потреба вкинути в себе велике відерце сирного попкорну та запити кока-колою? Тут ми маємо справу з абсолютно нелогічними витратами, адже кожен знає, наскільки дорожче все коштує у кінотеатрі. Соромно купляти кока-колу внизу в супермаркеті і почуватися винним, проносячи в рюкзаку, тому треба переплачувати, щоб довести (незрозуміло кому) якийсь ефемерний статус? Є кращий варіант: поїсти до кінотеатру, а потім сповна віддатись магії великого екрану, не відволікаючись на механічне бездумне хрустіння.

Красиві дрібнички в оселю

Ну, знаєте, кожен з нас полюбляє домашній затишок. Цей прихисток у жорстокому та незрозумілому світі. Однак дуже часто ми заходимо в магазини красивих домашніх аксесуарів не через те, що нам терміново потрібна ця статуетка кота, який махає лапкою. Або десяте простирадло, яке потім займає місце в комоді. Чи ця чашка з прикольним написом. Ми купуємо безглузді речі, бо а) це акт нашого волевиявлення; б) це створює ілюзію затишку — нам подобається не так самі предмети, як наше сприйняття самих себе у цей момент: дивіться, я піклуюсь про свою домівку і вибираю подушки, який же я самостійний, мені є про що піклуватись! І треба припинити робити такі імпульсивні покупки. Краще менше речей вдома, але якісних та функціональних.

Новий смартфон

Як зекономити. 9 речей, на які ми дарма витрачаємо гроші

Знову ж таки, після останніх подій наш світ уже не буде таким, як раніше. І намагатись робити вигляд, що нічого не сталось, просто не варто. Як і не варто жити черговою ілюзією про успішних, скажімо, власників iPhone, які просто "можуть дозволити собі" купувати кожну нову модель цього смартфону. Або будь-який інший телефон, який не надто відрізняється від попереднього (ви просто знаєте, що в ньому більше мегапікселів і трошки ширший екран, щоб було зручніше витрачати свій дорогоцінний час на перегляд YouTube-відео). Поки ваш телефон не зламався, ходіть із ним. А зламається — спробуйте спочатку полагодити. Немає нічого сумнішого в 2020 році, ніж людина, яка намагається продемонструвати свою "статусність" через гаджети. Смартфон — просто інструмент.

Доставка їжі

Непопулярна думка, розуміємо. Але на кого це ми перетворились (чи перетворюємось), що обираємо замість 10 хвилин прогулянки, які зміцнюють здоров’я та покращують настрій, чекати на кур’єра з кольоровим наплічником. На нас же ще не впала планета Меланхолія, то навіщо ця поведінка в стилі "ох я зараз як заховаюсь від світу та як замовлю купу всього!". Це радше нагадує бажання "заїсти стрес" — до того ж зробити це несвідомо: мовляв, ой та це ж не я купував/-ла, це мені приніс кур’єр! А як щось принесли, то треба з’їсти… Ні, друзі, так вирішувати свої внутрішні чи зовнішні приховані проблеми не варто.

"Фірмові речі"

Повірте, часи, коли люди переплачували за розкручений бренд чи відому фірму, щоб отримати кращу якість, давно минули. Глобалізація зробила свою справу, тому тепер усе робиться/збирається/відшивається приблизно в одних і тих самих місцях. Скоріш за все, трохи розуміючи реалії божевільного ринку, де всі б’ються за нового покупця, можна більше повірити в те, що маловідома фірма робить щось дійсно якісне, аби втриматись на плаву в океані великих корпорацій. Підтримуйте малий і локальний бізнес — до того ж, у таких компаніях кожен клієнт на вагу золота і зв’язок з ними в разі потреби набагато швидший та простіший.

Читайте також: "11 інтернет-сайтів, вільних від коронавірусу, які покращать вам настрій"
На початок