Станом на 6 березня в гуртожитках Сумського національного аграрного університету залишилися близько 500 студентів. 170 з них – іноземні. Це громадяни Китаю, Намібії, Гани, Туркменістану, повідомив Юрій Данько, проректор з наукової роботи СНАУ.
За його словами, проблем з продуктами поки немає. Університет має свою худобу, отримує гуманітарну підтримку від випускників. Студенти забезпечені молоком, для них готують їжу та печуть хліб. Є підвезення води. Також на території університету обладнано 4 бомбосховища.
"Ми завчасно підготували і підвали, і бомбосховища, провели навчання. Тому, коли все почалося, ми всіх евакуювали у ці приміщення. Для нас це особливий виклик, тому що студенти дезорієнтовані, не всі з них розуміють українську мову", – говорить Юрій Данько.

"Ми отямилися, ми в порядку, не дивлячись на те, що відбувається навкруги", - розповів Суспільному студент з Намібії Ндісіро Турімує.
Аквуах Херберт Ніі Аконор, студент з Гани: "З самого початку ми їхати не хотіли, тому що сподівались, що все швидко закінчиться. Але зараз вирішили, що таки треба їхати або до Львова, або до Ужгорода, на кордон з Польщею, Румунією, Словаччиною. Але ми не можемо це зробити, бо Суми блоковані, відсутнє транспортне з'єднання", - сказав студент з Гани Аквуах Херберт Ніі Аконор.
Як повідомив 6 березня мер Сум Олександр Лисенко, евакуація з Сум поки не проводиться через відсутність "зеленого коридору".
Що відомо
- У Сумах підвозять воду до гуртожитків, де мешкають іноземні студенти Сумського державного університету.
- Евакуації немає: у сумському університеті розповіли, чим забезпечені іноземні студенти.
- В Офісі президента оприлюднили список міст, які потребують гуманітарних коридорів.
- У Сумах внаслідок російських авіаударів пошкоджені два навчальні заклади.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram